Podnikatel roku z logistiky

Soutěž Podnikatel roku se konala letos po třinácté. Hlavní cenu získal František Piškanin z firmy Hopi.
Pátek
15.02.2013
Ernst & Young vyhlásil vítěze soutěže Podnikatel roku 2012. Stal se jím František Piškanin z firmy Hopi.
 

Soutěž Podnikatel roku 2012 České republiky, kterou vyhlašuje společnost Ernst & Young, vyhrál František Piškanin z firmy Hopi. Cenu převzal ve středu 13. února od pražského primátora Bohuslava Svobody a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky firmy Ernst & Young. František Piškanin bude reprezentovat Českou republiku v soutěži Světový podnikatel roku, jehož výsledky budou vyhlášeny v Monte Carlu. Titul Technologického podnikatele obdržel Karel Volenec z firmy Ella-CS.

"Hopi právě slaví dvacet let a toto ocenění, které patří celému týmu Hopi, mě určitě motivuje pokračovat dál,“ sdělil své dojmy vítěz František Piškanin. Ryze česká firma Hopi vznikla v roce 1992 a poskytuje logistické služby pro nadnárodní řetězce či výrobní podniky. Působí i na Slovensku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku a plánuje vstup do Rakouska. Je to ryze česká rodinná firma, která zobecňuje podle Františka Piškanina české srdce a mezinárodní tělo.

Další ocenění

Společnost Ella-CS, za kterou stojí podnikatel Karel Volenec, stojí za řadou českých i mezinárodních patentů a je v současnosti jediným světovým výrobcem originálních zdravotnických prostředků: degradabilní výztuže(stentu). Dalšími oceněnými se stal Robert Schönfeld z International School of Music and Fine Arts, který získal titul Sociálně prospěšný podnikatel roku. Cenu čtenářů MF Dnes získala za podnikatelský příběh Helena Bednářová, která má firmu Centrin starající se o seniory.

Soutěž Podnikatel roku se konala v ČR už po třinácté. V čele poroty usedl Janis Samaris, většinový vlastník Kofoly a zároveň loňský vítěz soutěže. Do soutěže se může přihlásit takový podnikatel, který má minimálně 25% vlastnický podíl ve společnosti a stále tam působí. Firma musí existovat alespoň 2 roky a mít nejméně 10 zaměstnanců. „Cílem soutěže Podnikatel roku je především podpořit rozvoj podnikání v naší zemi a vrátit slovu podnikatel pozitivní význam. Nominovaní podnikatelé vedou firmy, které se dokázaly prosadit v tvrdé konkurenci a i navzdory složitým ekonomickým podmínkám rostou," dodává Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v ČR.


/2/
zobrazit více