Čajovny překročily padesátku
Síť prodejen čaje a kávy Oxalis překročil hranici padesáti provozoven v Česku, rozrostla se i na Slovensko.
Česká franchisová síť prodejen s čajem a kávou se v únoru rozrostla o další vlastní provozovnu. Osmnáctou prodejnu otevřela firma v libereckém obchodním centru Forum. Společně s 33 franchisovými pobočkami po celém Česku tak již systém, který funguje od roku 1993, tak překročil padesát provozoven. Síť se již také rozrostla na Slovensko a podle dřívějších informací chystá expanzi také do Velké Británie.
Franchisa za 10.000 Kč
Franchisový poplatek u přistoupení k síti činí 10.000 korun. Celková investice se pohybuje mezi 400 – 500 tisíci korun. Majitelé předpokládají návratnost investice do tří let. Licenci síť poskytuje na pět let s možností prodloužení.
Čaj táhne
Vedle spousty kávových franchisových systémů v Česku působí i několik sítí orientovaných na prodej čaje. Zřejmě nejznámější je franchisový systém Dobrá čajovna, který již pronikl se dvěmi pobočkami do USA. Dalším franchisovým systémem je síť Čajová zahrada.
Nejnovější zprávy
Zobrazit vše
Novinky z evropského franšízingu
Expanze značek, nové strategie i růst dalších segmentů. Franšízy hýbou Evropou a Česko je součástí tohoto vývoje.
Módní franšíza pro retail i online prodej
Mezinárodní značka Diverse expanduje v regionu CEE, partnery hledá i v Česku. Vstup na trh umožňuje s investicí už od 25 tisíc korun.
Byznys pro zavedené gastro provozy
Franšíza Snídaňuj přináší restauracím možnost zvýšit vytížení kuchyně a generovat další objednávky. A to bez otevření nové provozovny.
CrossCafe rozšiřuje mapu kaváren v Česku
Růst počtu zákazníků a nové lokality i díky franšízantům. CrossCafe pokračuje v rozvoji své kavárenské sítě.
