Franšízy na kolečkách

Jejich majitelé nepotřebují pro provoz žádnou fyzickou pobočku, prodejnu nebo kancelář. Jsou flexibilní, levné a nenáročné na provoz, a při dobrých obchodních podmínkách tak bývá návratnost vložené investice v jejich případě otázkou měsíců. Franšízy na kolečkách, neboli sítě franšízantů, kteří nepotřebují pro své podnikání žádnou provozovnu. Značka ekologického čištění bez vody NoH2O funguje na českém trhu od začátku roku 2016. Od roku 2015 distribuovala na trhu pouze vlastní produkty, a po zakoupení master-franšízové licence zahrnula česká celonárodní pobočka do portfolia také kompletní nabídku služeb.
Při podnikání s NoH2O není nutné ani technické zázemí, ani složitá administrativa spojená s provozovnou. Franšízanti jsou ušetřeni zařizování na úřadech, obzvlášť pokud si vyberou právě mobilní verzi konceptu, která nevyžaduje náročnou vstupní investici. Před rokem společnost spustila první flotily mobilního mytí, díkky nimž si zákazníci mohou služby objednat až domů. Vstupní investice do mobilní ekologické myčky stojí okolo 145 tisíc korun. Nezahrnuje dopravní prostředek, který je možné získat na operativní leasing.
Možnost, jak si vydělat na první pobočku
Pouze automobil potřebují majitelé franšízové icence na švédský koncept Husse. Když nejde zákazník za firmou, může jít firma za zákazníkem. Na tomto principu je založen systém, který pro distribuci krmiva pro domácí zvířata nevyužívá velkých řetězců, ale rozváží jej prostřednictvím franšízantů. Každý franšízant má po podpisu smlouvy výhradní právo na prodej produktů v oblasti, a je zodpovědný za organizaci distribuce. Franšízant Husse je zodpovědný za zajištění pouze malých, suchých skladových prostor cca 15 m2 (např. garáž), auta, počítače s připojením na internet a telefonu/faxu určených pro podnikání.
Jednu z dalších mobilních franšíz nabízí společnost Extra služby spolu se stabilními a předvídatelnými příjmy. Koncept umožnuje několik druhů spolupráce v rámci služeb stěhování, uklízení, a tzv. extra manžel. Své služby tato síť poskytuje nejen soukromým zákazníkům v domácnostech, ale i ve firmách, podnicích a úřadech. Vstupní poplatek pro franšízanty Extra služeb je od 800 tisíc do dvou milionů. Návratnost bývá již kolem 12 měsíců. K dispozici franšízanti dostávají nezbytné nové užitkové automobily, a potřebné nářadí, náčiní a pomůcky.
V začátcích není potřeba kamenná pobočka ani v případě britského konceptu Eazi-Apps. Značka Eazi-Apps se specializuje na technologickou podporu pro začínajícího podnikatele, jeho vzdělávání a poskytnutí marketingových materiálů, potřebných k vybudování úspěšné společnosti. Franšízanti Eazi-Apps veškeré transakce a obchodní operace obstarávají skrze internet, tudíž pro prví zakázky je potřeba vlastnit především počítač. E-shopům například nabízejí při své činnosti aplikace pro prodej přes telefon a pro věrnostní programy. Licence pro obchodování s Eazi-Apps stojí jednorázově 10 tisíc eur bez DPH. Návratnost je přitom možná již po prodaných 6 apllikacích, což se může při dobré obchodní transakci povést dokonce v řádech týdnů.
PŘEČTI ČLÁNKY

Poptávka po úklidových, stěhovacích a řemeslných službách je velká. Jak z této situace těžit vysvětlí Jiří Bártík, obchodní manažer mezinárodní franšízové sítě Extra Services.
Více než polovina domácností má kočku nebo psa. Obě zvířáta žijí až dvacet let. To je příležitost vychovat si věrné zákazníky jako franšízant s krmivy Husse.
„Meziročně nám poptávka po stěhování, vyklízení a úklidech roste o 50 %,“ říká Bc. Radek Straka (Jr.), ředitel franšízové sítě Extra Services.
Franšízová síť Husse založila svůj úspěch na dvou faktorech – většina domácností má doma psa nebo kočku. Tím druhým je, že obstarat svou rodinnou “smečku” často nestíháme.
„Jsme jedinou franšízovou sítí v oboru v EU, která nabízí jednoroční zkušební období „partnerství“, říká Radek Straka, majitel franšízy Extra Services.
Nejčtenější

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Franšízy v oblasti gastronomie nejsou ničím novým. Přesto je koncept Hey Foods v mnoha ohledech od provozování tradiční restaurace dost odlišný.
Networking, který funguje. Franšíza Business for Breakfast spojuje podnikatele už 15 let. Představuje efektivní způsob, jak získat zakázky díky osobním doporučením.
Populární na fóru
Česko jako domov pro nové značky
Blbost. Bylo jich skoro dvojnásobek. Viz https://www.retailguide.cz/cs/38-novych-znacek-na-ceskem-trhu/
Běžná výše poplatků
Dobrý den, poplatky se vždy stanovují individuálně dle finančních výsledků a výnosnosti daného konceptu, mohou to být % od 2-10% nebo fixní poplatky nebo kombinace...
Běžná výše poplatků
Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je běžná výše poplatků. Jedná se o neznámou firmu podnikající na poli zábavy, něco jako lasergame, VR, únikovky. Děkuji za...
Franšíza - co to je?
Taky bych chtěl začít podnikat a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. O franchisingu jsem si dost přečetl a příjde mi to jako ideální start do podnikání pro...
Ochranné známky je třeba kontrolovat
Má někdo zkušenost s monitoringem ochranných známek? Našel jsem www.ipdefender.eu a je bezonkurenčně nejlevnější i se zdarma verzí do 3 ochranných známek a má...
Franchisingová smlouva
Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...
Franchisingová smlouva
Hraapla@seznam.cz
Rozvoj franšízingu v Česku
Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI