Franšíza - co to je?

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!

Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.

Letošním cílem je stovka

Obrat franšízových poboček Partners market loni dosáhl 300 milionů Kč. Část z nich letos rozšíří nabídku služeb díky spolupráci s Next Reality.

SUBWAY - NABÍDKA PŘEVZETÍ RESTAURACE VE ZLÍNĚ

Jedinečná nabídka převzetí plně fungující restaurace - Zlín!

Svět propagace a reklamy se zajímavými možnostmi

O nestandardní kampaně v médiích v podobě speciálních čtyřstranných přebalů periodik či využití titulní strany produktu je zájem, tvrdí španělský franšízor Grupo Overnews.

Franšíza McDonald’s? Doživotí

Pracovala ve financích, a toužila po McDonald’s. Dnes Silvie Muranská provozuje 2 restaurace na Černém mostě v Praze.

Myslete na ochranu svého byznysu

Ochranná známka může majitelům franšíz pomoci vyvarovat se problémům, které je mohou potkat jak doma, tak i v zahraničí, říká Ivan Rámeš, partner advokátní kanceláře Havel&Partners.

Základní pojmy franchisingu

V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.

Ve správný čas na správném místě

Franšízantkou konceptu Business for Breakfast je Romana Křížová již tři roky. Letos se chce dostat do pozice největší franšízy této sítě v ČR.

Franchisingová smlouva

Franchisingová smlouva je základem, na kterém je postaven vztah mezi franchisorem a franchisantem.

Definice franchisingu

Franchising je termín pro jistý druh licenčních smluv, které se stávají čím dál oblíbenějšími v řadě oblastí podnikání. Do franchisingu je možné zahrnout i řadu typů podnikání založených na distribučních a agenturních smlouvách.

Evropský kodex etiky franchisingu

Evropský kodex etiky franchisingu je základním dokumentem určujícím pravidla podnikání založených na licenčním principu

Zlaté kruhy na špici

Časopis Entrepreneur zveřejnil žebříček TOP 200 franšíz z USA a Kanady, které hledají partnery i za hranicemi těchto zemí. Řadu z nich najdeme i v Česku. Které jsou v první desítce?

Skočte si pro zisk

Zájem ze strany potenciálních franšízantů přiměl síť trampolínových center Jump Planet expandovat i do Česka. Je novinkou v Katalogu franšíz.

Francouzské kouzlo franšízy

Země franšízingu zaslíbená. Tak by se dala označit Francie, její franšízový trh je totiž dlouhodobě nejrozvinutější v Evropě. A stále roste.

Rozvoj franšízingu v Česku

Franšízing v České republice (dříve Československu) začal rozvíjet po roce 1989 společně s hospodářskými a politickými změnami v zemi.

Zisk za nehty

Láká vás podnikání v oblasti prodeje nehtové kosmetiky? Šanci vstoupit do tohoto byznysu nyní nabízí franšízová síť Semilac.

Nevýhody franchisingu pro franchisanta

Někdo si myslí, že přistoupením k franchisingové síti obdrží hotový recept na jednoduché a ziskové podnikání. Přitom každé podnikání se pojí s rizikem a ani franchising není výjimkou.

Nové značky, noví franšízanti

Jak se letos dařilo sítím na franšízovém trhu? Které koncepty našly své první franšízanty? To vše prozradil v rozhovoru Marek Halfar, ředitel poradenské společnosti PROFIT system.

Kuřat z KFC bude víc

American Restaurants by měl v Česku otevřít na podzim nové provozovny

Nechceme pouhé investory

Na konci roku chceme mít 50 OK Pointů. Rychlejší expanzi brzdí hledání těch nejvhodnějších prostor, prozrazuje Radim Štantejský, manažer projektu OK Point.

Podnikání si žádá odvahu

O příjmech franšízantů McDonald’s kolují legendy. Prozradíme vám, jak to opravdu je. Představíme 10 nových franšíz roku 2017 napříč obory. Poradíme vám, jak si sami vybrat firmu a co byste měli hledat v operačním manuálu. Krok za krokem s vámi otevřeme realitní kancelář, výživovou poradnu, prodejnu kvalitních potravin a restauraci. Bratři Tomáš a Lukáš Sedláčkové vám prozradí, jak vidí podnikání v Česku.

Zájem o franšízing stále roste

Co nového na podporu franšízového podnikání chystá Česká asociace franchisingu v letošním roce, prozradil v rozhovoru její prezident Jan Gonda.

PF 2019

Přejeme všem svým příznivcům z řad čtenářů a klientů úspěšný vstup do nového roku 2019.

5 kroků, jak se stát franchisorem

Stále více firem se rozvíjí na základě modelu franchisingové spolupráce. Zjistěte, zda již nastal čas, abyste „franšízovali“ vlastní podnikání.

Insolvenční řízení = konec podnikání?

V poslední době sdělovací prostředky často skloňují pojmy jako „osobní bankrot“ či „úpadek“.

Největší realitní kanceláří jsou od července české M&M reality

Fúze s Angličany zajistila M&M realitám první místo na trhu v ČR, velký úspěch ryze české realitní kanceláře.

Franšízy, v nichž šéfuje tělo

Na český trh míří další úspěšná polská franšízová značka. Body Chief se specializuje na chutné dietní pokrmy v krabičkách, které vozí zákazníkům až domů.

Rozkvetlý obchod

Květiny jsou jedním z nejoblíbenějších dárků nejbližším. Svátky, narozeniny, výročí, to vše jsou dny, které květinářstvím přinášejí zajímavý výdělek.

K čemu je zákaz konkurovat

Prvotní nadšení z nového kolegy většinou střídá obava zaměstnavatelů o to, zda budoucí kolega přijme návrh pracovní smlouvy. Tím spíše, pokud je jeho součástí konkurenční doložka.