Franšíza - co to je?

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!

Nové kurzy i příležitosti

Fungování jazykových kurzů je vlivem vládních opatření spojených s pandemií COVID-19 stále výrazně omezeno. Jak si s tím poradili franšízanti Hocus&Lotus?

Práce s lidmi je v mém podnikání základ

Franšízantkou Traficon je Žaneta Funkeová více než 9 let. Co nejvíce oceňuje na podnikání pod hlavičkou zavedeného konceptu?

Flexibilita ve franšíze

International Workplace Group (IWG) chce rozšířit své působení v Česku. Se svými flexibilními kancelářemi míří i na okraje velkých měst.

Zájem o licence i služby DietaFit stále roste

Většinu gastronomických konceptů ovlivnila současná situace negativně, výrazně omezila jejich provoz. Jsou však i takové, kterým krize přivedla zákazníky i franšízanty.

Cesta k franšíze je kratší než k oltáři

Monika s Jardou našli v Amici Pizza & Burgers příležitost i lásku. Z řadových zaměstnanců se staly klíčové opory firmy, a nakonec i manželský pár s vlastními pobočkami.

Franchisingová smlouva

Franchisingová smlouva je základem, na kterém je postaven vztah mezi franchisorem a franchisantem.

Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.

Základní pojmy franchisingu

V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.

Kanadské vzdělávání i pro děti v Česku

„Podpora ze strany franšízora je pro nás klíčová," říká Liliana Nikolova, franšízantka konceptu bilingvních škol a školek Maple Bear v Bulharsku.

Změny na trhu ovlivní naše franšízy pozitivně

„Od začátku roku jsme uzavřeli smlouvy na otevření 7 nových poboček," prozradil Radek Sechovec, generální ředitel společnosti Evropa realitní kancelář.

Podnikejte v oboru, který obstojí i v krizi

Hledáte obor, ve kterém začnete podnikat? Ukážeme Vám, jak vybudovat úspěšnou firmu prostřednictvím nejúspěšnějšího franšízového modelu světa RE/MAX.

Největší realitní kanceláří jsou od července české M&M reality

Fúze s Angličany zajistila M&M realitám první místo na trhu v ČR, velký úspěch ryze české realitní kanceláře.

TOP 5 oborů pro byznys v roce 2021

Rok 2020 byl pro podnikatele z řady oborů složitý. Do jakých oblastí se v roce 2021 vyplatí investovat?

Druhy franchisingu

Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.

Ocenění českých lídrů startuje

Soutěž vyzdvihne úspěšné ryze české firmy již popáté. Vítěze odborná porota vybere z 1526 nominovaných společností, 202 firem je nominováno poprvé.

Franšíze Solodoor rostou prodeje i pobočková síť

Během prvního čtvrtletí letošního roku zvýšila prodejní síť dveří a zárubní meziročně prodeje o 40 %. Její obrat dosáhl během ledna až března cca 14 milionů Kč.

Na Chodově bez pizzy

Franchisový systém Pizza Mizza zavřel pobočku na Chodově. Hledá franchisanta ve Zlíně.

Electro World jde na Slovensko

První dva nové obchody otevře ještě tento měsíc v Bratislavě a Košicích.

Zákazník v každé firmě

Společnost Altreva, výrobce pracovních a ochranných oděvů, se stala jedním z vítězů Štik českého byznysu. Jaký letos očekává rok, prozradila její jednatelka Ludmila Tesařová.

Za 15 let 46 restaurací

Rozhovor týdne s ing. Radovanem Sochorem, majitelem franšízové sítě Švejk restaurantů, které před dvěma lety získaly ocenění za nejlepší gastronomický koncept.

Od Západu na Východ

Síť rychločistíren 5àSec původem z Francie zamýšlí expandovat pomocí franchisingu po celé ČR.

Byznys, který pomáhá

Franšízantka Systému asistovaného hubnutí Kateřina Marksová umí skloubit rodinu a práci. Franšízing jí umožnil splnit si sen o vlastní ordinaci.

Franšízant získá obchod na klíč

Manažerka franšízingu Beate Schaaf zhodnotila účast na Veletrhu FRANCHSINGU a pozici čajového konceptu TeaGschwendner na tuzemském trhu.

Změna je byznys

Rebranding celé franchisové značky Fitness food menu je postupně dokončován. Síť hledá master-franchisanty za hranicemi.

Hledá se Master franchisant

Franchisový řetězec kiosků s jogurty My Culture funguje již v šesti státech světa. Zájem má i o Českou republiku.

Zdraví jako příležitost pro podnikání

Franšízový koncept UGO Freshbarů a UGO Salaterií je připraven dál růst. Důležitou roli v něm sehrají kvalitní franšízanti.

Rozkvetlý obchod

Květiny jsou jedním z nejoblíbenějších dárků nejbližším. Svátky, narozeniny, výročí, to vše jsou dny, které květinářstvím přinášejí zajímavý výdělek.

Letos 6 nových poboček

Restaurace Pizza Coloseum na náměstí každého města s více než 100 tisíci obyvateli. Takový je cíl Tomáše Přibyla, výkonného ředitele společnosti Coloseum Restaurants.

Od září dvě nové franchisy

Český distributor čaje a kávy Oxalis otevře prodejny v Praze a v Pardubicích. Zároveň hledá franchisanta pro obchod v Olomouci.