Jak vydělat peníze na YouTube?

Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?

Otevíráme franšízový obchod Sklizeno

Obliba kvalitních a regionálních potravin mezi českými zákazníky stále stoupá. Neváhají si za ně připlatit.

Franšíza - co to je?

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!

Druhy franchisingu

Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.

Našim franšízantům zajistíme klienty

„Uchazeči o naši franšízu nemusí mít zkušenosti z oboru logistiky. Naším franšízantem je i bývalý bankéř," prozrazuje Stanislav Nečas, Head of Franchise konceptu DoDo.

Vzdělávání ve franšíze

Pravidelná setkání franšízantů jsou pro franšízovou síť Helen Doron English v Česku velmi důležitá. Po dvouleté přestávce kvůli pandemií se mohou opět potkávat osobně.

Franšízanti profitují i z e-shopu

Letošní rok je pro franšízovou značku Husse ve znamení stabilizace sítě. Nezapomíná ale ani na expanzi a inovace.

La Donuteria v každém větším městě

Původně si chtěli otevřít malý vinný bar. Dnes Lukáš Jakubek spolu se Stanislavem Virdzekem provozují franšízu La Donuteria v Praze. Kdy přišla změna?

Příprava na budoucnost s franšízou

Franšíza Young Engineers působí v 50 zemích světa. Nyní chce expandovat i k nám. Dětem nabízí vzdělání v perspektivních oborech.

Nejlepší mezi franšízami

Žebříček největších světových franšíz ovládly fastfoody. Uspěly i značky působící v Česku.

Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.

McDonald´s definitivně opouští Rusko

Fastfoodový gigant zahajuje kvůli proces ukončení svého byznysu v Rusku. Tamní trh opouští po 30 letech.

Rostoucí zájem o licence

Síť prodejen Traficon má pro letošek ambiciozní plány ohledně dalšího rozšiřování. Kdo se může stát jejím franšízovým partnerem?

Staňte se součástí ikonické značky!

Řetězec restaurací Pizza Hut společnosti AmRest v České republice a na Slovensku rozšiřuje svou síť a hledá nové franšízanty.

Ze zaměstnankyně majitelkou

Když Petře Vichtové přišla nabídka stát se vedoucí prodejny PONT to go, chvíli váhala než ji přijala. Pod hlavičkou této značky dnes podniká už víc jak 10 let.

Podnikání je nutné podporovat

Nejen o podnikatelském prostředí a mizivé politické podpoře podnikatelů a malých firem v České republice hovořili v rozhovoru bratři Tomáš a Lukáš Sedláčkovi.

Legenda jménem LEGO

Na celé zeměkouli snad není nikdo, kdo by neznal LEGO. Kde se nápad na barevné kostky vzal a kdy se stal celosvětovým fenoménem? Víte, že se s nimi dá i podnikat?

Rekordní rok pro franchising

Letos přibylo nejvíce franchisových společností i poboček ve více než 20tileté historii českého franchisingu.

Je nutné mít jasnou představu, co chci

Jaké byly začátky před 20 lety a jak se podniká dnes prozradila Hana Raková, jedna ze zakladatelů laserové estetické dermatologie v České republice a majitelka Esthé - Klinika estetické medicíny.

Franšízant v terénu

Miroslav Beneš začal s franšízovým konceptem Extéria Market podnikat před necelým rokem. Co ho přivedlo k myšlence stát se franšízantem?

Podnikání s franšízou mi šetří starosti

Touha po osamostatnění se a vlastním podnikání přivedla Lubomíra Bouzka k podnikání pod hlavičkou franšízového konceptu. Svou budoucnost spojil se značkou Solodoor.

Češi mají chuť podnikat

V roce 2021 rozjelo svůj byznys nejvíce lidí od roku 2012. Počet těch, kteří své podnikání ukončili či přerušili, klesl.

Stopka z EU pro zavádějící slevy

Češi rádi nakupují zboží v různých slevách a prodejních akcích. Každoročně tak obchodníci v rámci takových akcí prodají více než polovinu zboží.

iDry míří do ČAF

Česká asociace franchisingu uvítala nového řádného člena. V únoru rozšířila členskou základnu franchisová firma iDry.

Šťastná kancelář jako konkurenční výhoda

Příjemné pracovní prostředí čím dál častěji rozhoduje o tom, zda budou lidé chtít pro vaši firmu pracovat. Zajímá vás, jak může vypadat?

Více aktivity

Slovenský trh franchisingu je stále ještě v plenkách. Slovenská franchisingová asociace hodlá být více aktivní v jeho rozvoji. O činnostech a plánech SFA hovořil její prezident Jozef Šétaffy.

Jiný kraj, jiný byznys

Japonec si všímá čistých bot, Arab a Rus značky hodinek. Asiaté preferují v obchodních vztazích odstup, Američané mají rádi integraci. A uprostřed toho tápeme my, co se snažíme vyhnout přešlapu při obchodních jednáních.

Jen výzvy vás posunou vpřed

Podnikatelský příběh módní návrhářky Blanky Matragi je veřejnosti všeobecně známý. Jaké je však podle ní tajemství úspěchu v módní branži? Slovo "nemožné" pro ni neexistuje.

Podnikání na vzestupu?

V prvním čtvrtletí začalo v Česku podnikat 20 111 osob, což představuje meziroční růst o jednu desetinu. Mnoho podnikatelů však svou činnosti i ukončilo.

Základní pojmy franchisingu

V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.