Vůně kvalitní kávy a úspěchu

Síť kaváren CrossCafe nabízí franšízantům půjčku na 5 let, která pokryje 50 % investice
Úterý
10.01.2017
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
 

Češi mají stále větší nároky na kvalitu kávy. Důkazem je i 10 let fungování tuzemské franšízové kavárenské sítě CrossCafe, která sází na originální a vtipný marketing spolu s nabídkou co možná nejkvalitnější kávy, jejíž pití má být rituálem gurmánů. Kavárenská franšízová síť má nyní celkem 21 provozoven v 8 městech a investovala do nové technologie na přípravu kávy ve všech svých kavárnách téměř 10 milionů korun. V 1. polovině roku 2016 meziročně rostla o téměř 30 %.

V plzeňské centrále vzniklo školící centrum, které je kopií původní kavárny CrossCafe. Z něj si během roku 2016 odneslo certifikát baristy více než 200 stávajících i nových baristů z celé sítě. „Do nového roku vstupujeme s rozestavěnou kavárnou. Otevírat budeme v březnu v Pardubicích. Do konce roku máme v plánu otevřít tři až čtyři nové pobočky. Z toho nejméně jedna bude pilotním provozem nové varianty CrossCafe,“ říká ředitel společnosti CrossCafe Original Luboš Martínek.

Obyčejné věci spojené v efektivní celek

Zájem ze strany potenciálních nových franšízantů je podle Martínka obrovský. V uplynulém roce se hlásil průměrně jeden zájemce o licenci týdně, byť ji nakonec získal jediný podnikatel. „Naše centrála funguje ve velmi těsném kontaktu s franšízanty. Samozřejmostí je v případě získání licence dodávka projektu a designového řešení kavárny, či zapůjčení špičkové technologie na přípravu kávy. Novým partnerům navíc nabízíme pomoc s financováním,“ přibližuje Luboš Martínek spolupráci se svými franšízanty. Na dobu 5 let může centrála poskytnout finance na 50 % celkových nákladů.

Základním požadavkem je větší či střední město s minimálně 25 tisíci obyvatel. Kavárna musí mít rozlohu minimálně 70 a maximálně 170 m2 a velké výlohy, umístěna musí být ve frekventované části města. V případě rebrandingu stávající úspěšné kavárny se investice odhadují na 0,5 milionu korun. Vybudování pobočky CrossCafe v nových prostorech bez stavebních prací vyjde na asi 2,4 - 2,7 milionů korun. Smlouva platí po dobu 10 let.