Bývalý člen franšízantem
Novým franšízovým partnerem tohoto původem amerického konceptu, který v Česku působí od roku 2014, se stal Karel Kotrba. K připojení se k této síti ho vedlo hned několik důvodů. Jedním z nich byl fakt, že TAB Board se mu velmi zalíbil a na vlastní kůži poznal, jak vydatně může podnikatelům pomoci. Sám byl totiž rok a půl členem jednoho z fungujících boardů. „Navíc jsem cítil, že je na čase začít podnikat sám na sebe. Proto, když přišla nabídka stát se jedním z regionálních ředitelů, bylo téměř rozhodnuto,“ vysvětluje svou motivaci nový franšízant sítě, který vidí TAB Board jako prostý, a přitom velmi funkční koncept, jehož přínosy jsou patrné hned po několika málo schůzkách boardu.
Úkolem Karla Kotrby pro první rok jeho působení v TAB Board jako franšízanta je otevřít během něj minimálně dva podnikatelské boardy a získat 11 členů. A to vše v západní části Středočeského kraje. „Jejich prostřednictvím bude moci podporovat malé a střední podnikatele ve středních Čechách, pomáhat jim s jejich rozvojem, inspirovat a otevírat nová témata k řešení s cílem vytvářet prosperitu a lepší prostředí v jejich firmách,“ vysvětluje Jana Škabradová, Operation Manager TAB Board CZ.
Momentálně funguje na českém trhu šest franšízantů a další dva u našich východních sousedů. Prostor pro další zájemce o licence, kteří by chtěli prostřednictvím budování poradních boardů pomáhat majitelům malých a středních firem na obou trzích stále je. O dalších lokalitách, ve kterých by měli působit noví franšízanti, franšízor v současnosti jedná. Proces seznamování s konceptem TAB trvá několik týdnů až měsíců. Během tohoto procesu se franšízant a franšízor vzájemně poznávají, vyjasňují si případné dotazy, řeší návratnost investice, aby na konci procesu měli jasno, zda spolu chtějí spolupracovat a zda spolupráce dává oběma stranám smysl.

PŘEČTI ČLÁNKY

ČAF představila držitele cen soutěže Franchisa roku za rok 2019. První příčku a cenu veřejnosti získal koncept CrossCafe. Další obsadily franšízy Poe-Poe a Partners Market.
Situace spojená s dopady ekonomických kroků vlády odkryla potřebu a výhody spolupráce mezi podnikateli. Proto chce TAB Board intenzivněji expandovat s franšízanty do nových regionů.
V době jarní koronakrize se franšízovému konceptu TAB Board podařil ojedinělý kousek. Uzavřel spolupráci s franšízantem online. A v dalším rozvoji pokračuje.
Současná situace v České republice podnikání příliš nenahrává. Budou franšízové značky těmi, které se s krizí vypořádají lépe?
Franšízy BforB a TAB Board cílí svými službami na podnikatele, pomáhají jim v rozvoji. Za firmami míří i služby Extéria Marketů. Jak jejich práci ovlivňuje současná situace?
Nejčtenější

Korporátní svět nebyl nic pro něj. Svou budoucnost viděl franšízant Re/Max Štěpán Gjurič ve vlastním podnikání. Našel ji v realitách.
EU podporuje malé a střední firmy. Skrze nový grantový program jim pomáhá řešit otázky spojené s duševním vlastnictví, které často řeší i franšízy.
V samotném franchisingu je několik základních pojmů, které by měl znát každý, kdo se o tento způsob podnikání alespoň trochu zajímá.
Pandemie změnila nákupní zvyklosti Čechů a je na obchodnících, jak moc budou schopni a ochotni na ně reagovat. To ovlivní i situaci v nákupních centrech.
Česko je atraktivní pro investice do logistiky. Nárůst vývozu, HDP a solidní ekonomická síla znamená příležitost pro váš byznys a rozvoj franšízy Mail Boxes Etc.