Vzhůru do hlavního města
Zvyšující se zájem o služby i o franšízové licence. Přesně to v současné době eviduje vedení společnosti Doučování Doma, jejíž cílem je rozšířit dostupnost doučování postupně do celého Česka. Aktuálně cílí na Prahu. „Vnímáme zde největší potenciál, během listopadu chystáme několik seminářů na různých místech našeho hlavního města. Dále nás zajímá Olomouc, Brno a Liberec,“ říká majitelka a zakladatelka franšízového konceptu Michaela Entrichová s tím, že v Praze by ráda otevřela 5 poboček.
Franšízantem Doučování Doma by měl být ideálně člověk se vztahem ke vzdělání či výchově, ale pedagogické vzdělání není nutné. V rámci školení jsou franšízoví partneři vyškoleni tak, aby byli schopni najít vhodného lektora ke každému školnímu předmětu a pak ho správně propojit s poptávkou klienta. Klíčové je, aby uchazeč o licenci disponoval skvělými organizačními schopnostmi. „Hledáme člověka, který bude schopen vést tým lektorů, profesionála, perfekcionistu, který dotáhne každou poptávku do konce k naprosté spokojenosti klienta,“ vysvětluje Entrichová.
Za franšízovou licenci budoucí franšízant zaplatí 100 tisíc Kč, platbu lze rozložit do několika splátek. Celková investice, která na podnikatele pod značkou Doučování doma čeká, se pohybuje od 200 do 250 tisíc Kč s ohledem na vybavenost vyučovacích prostor. V rámci franšízové licence získá franšízant kromě know-how také například komplexní informační systém pro řízení regionální agentury včetně CRM a webové aplikace pro klienty. Franšízor zajistí i školení včetně vzdělávání lektorů i zaměstnanců.
Jak již bylo řečeno, zájem ze strany klientů o služby Doučování Doma v poslední době vzrostly. Svým dílem k tomu přispěla i situace ve školství spojená s pandemií Covid-19. To, že se poptávka během září a října zvyšuje je dle Michaely Entrichové běžné, letos je však výrazně větší. Přisuzuje to promrhanému loňskému roku, který by studenti rádi alespoň částečně dohnali a také nejistotě s letošním školním rokem, kdy v podstatě nikdo netuší, co přijde. Na stole tak stále leží otázky: „Zavřou se opět školy? Zůstanou studenti na online výuce?“.

PŘEČTI ČLÁNKY

Příprava na praktický život dnes vyžaduje dobrou znalost technologií. Franšíza EDU3D přichází s konceptem volnočasových aktivit, které s nimi nejen děti naučí pracovat.
Děti ve škole tráví většinou minimálně 12 let. Mnozí z nich potřebují pomoc s učením. Franšíza Škola Populo nabízí profesionální řešení jako podnikatelskou příležitost.
„Rodiče si čím dál více uvědomují, že je třeba děti vzdělávat v této oblasti už odmala,“ říká Michaela Jelínková z franšízové sítě vzdělávacích IT kurzů pro děti Logiscool.
Makedonská franšízová síť IQ UP! Rozvíjí inteligenční kompetence dětí. Model vzdělávacích programů nyní nabízí i na našem trhu.
„Každý, kdo rozpozná krásu našeho vzdělávacího poslání, je způsobilý stát se franšízantem Young Engineers,“ říká zakladatel tohoto amerického vzdělávacího konceptu Amir Asor.
Nejčtenější

Networking, který funguje. Franšíza Business for Breakfast spojuje podnikatele už 15 let. Představuje efektivní způsob, jak získat zakázky díky osobním doporučením.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Franšízová síť fitness center Contours úspěšně pokračuje v expanzi na českém trhu. Nabízí ověřený model s návratností do dvou let a podporou provozu.
Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické