Online boardy pomohou více podnikatelům
Franšízanty TAB Board se mohou stát lidé, kteří mají zkušenosti s byznysem, a to jak z pozice podnikatelů, senior manažerů nebo koučů a poradců. Přesně tyto podmínky splňuje i nový franšízový partner TAB Marcel Mráz, který bude poskytovat podporu majitelům malých a středních firem v regionu střední Čechy – východ. „Před tím, než se stal součástí našeho týmu, pohyboval se více jak 30 let v retailovém prostředí. Svoji firmu, v jejímž čele stál 20 let, vybudoval na „zelené louce“. Jeho podnikatelské zkušenosti tak budou velkým přínosem nejen pro působení pod hlavičkou TAB, ale hlavně pro jeho členy,“ říká Jana Škabradová, Operation Manager franšízové sítě TAB Board CZ.
Do budoucna by chtěl mít TAB v Česku zastoupení v každém regionu. V současné době najdou majitelé malých a středních firem podporu podnikatelských boardů TAB v pěti krajích. Franšízantů však u nás funguje více. „Některé regiony jsme rozdělili do více částí. Důvodem je fakt, že například Středočeský kraj, ve kterém v současnosti působí 2 franšízanti, je příliš velký na to, aby si byl jeden partner schopen „obsloužit“ jeden region,“ doplňuje Škabradová.
Intenzivně, efektivně a online
Majitel franšízové licence TAB Board může počítat s trvalým měsíčním příjmem, který poroste v závislosti na rozvoji jeho byznysu. To vše s podporou poskytovatele franšízy a jeho týmu. Uchazeč o franšízu dostává od franšízora školení, kde ho zasvětí, řídit zasedání TAB Board a vést i následný koučink.
Cílem poskytovatele franšízy je, aby jeho franšízanti mohli pomáhat v rozvoji co největšímu počtu podnikatelů bez ohledu na to, jak jsou jejich firmy velké. Doposud bylo členství v podnikatelských boardech vhodné zejména pro majitele malých a středních firem, které měly více jak 5 zaměstnanců. „Realitou však je, že pomoc se strategickým řízením svého byznysu potřebují nejen tyto firmy, ale týká se to i mikrofirem, případně i OSVČ. Ti by se členy našich klasických boardů bohužel stát nemohli,“ říká Jana Škabradová s tím, že na tento fakt reagovala i americká centrála konceptu, když zavedla alternativu ke klasickým TAB Boardům, tzv. Akcelerátor Boardy.
Jde o pravidelná online setkání podnikatelů, kteří efektivně pracují na strategickém rozvoji svého byznysu. Součástí aktivit je pak i skupinový koučink vedený TAB facilitátorem, franšízantem TAB. Při něm jsou členové rozděleni do menších skupin a společně pracují na tématech, která probírají během zasedání boardu, případně zrovna studují v rámci tzv. TAB Akademie. Mezi tato témata patří například získávání a rozvoj talentů, finanční řízení, inspirativní leadership nebo time management.
PŘEČTI ČLÁNKY
TAB Board rozšiřuje své portfolio služeb programem pro strategickou transformaci firmy. Co nyní franšízanti mohou firmám nabízet?
Soutěž každoročně oceňuje úspěšné franšízové koncepty, které splňují Etický kodex franšízingu. Které letos uspěly?
TAB Board propojuje majitele a manažery lokálních firem, kteří mezi sebou sdílí zkušenosti. Franšízant Tomáš Petrů pro setkání využívá i netradiční prostředí.
Celosvětová franšíza The Alternative Board poskytuje manažerské a konzultační poradenství přes 30 let. V Česku poptávka po jejich službách roste, a proto hledají nové franšízanty.
„Každý rok se nám daří rozšiřovat působení o jeden až dva regiony,“ prozrazuje Jana Škabradová, Operation Manager franšízové sítě TAB Board CZ.
Nejčtenější
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Franšízová síť retailového zboží Relay nabízí kombinaci klasické „trafiky“, občerstvení a hojně využívaných služeb. Podnikání lze začít i bez kapitálu.
Děti ve škole tráví většinou minimálně 12 let. Mnozí z nich potřebují pomoc s učením. Franšíza Škola Populo nabízí profesionální řešení jako podnikatelskou příležitost.
Byznys, který nikdy nespí. Tak lze popsat provozování čerpacích stanic. Příležitost stát se jejich provozovateli nabízí například síť OMV.