Franšíza pro budoucnost
O vstup do Česka usiluje tato franšízová značka ze sousedního Polska, kde je jedním z významných hráčů na trhu. V současné době se totiž aktivně podílí na tamním státním projektu nazvaném „Laboratoř budoucnosti“, jehož cílem je rozšířit 3D tiskárny do škol. V uplynulých měsících byly v rámci tohoto programu všechny veřejné základní školy, jichž je přibližně 12 tisíc, vybaveny minimálně jednou 3D tiskárnou, ke kterým se ještě letos připojí střední a soukromé základní školy. Díky tomu narostl zájem ze strany škol o školení týkající se 3D tisku, jež mohou zajistit i franšízanti Edu3Dcation.
Cílem značky, jejímž zakladatelem je Arkadiusz Markowski, absolvent Fakulty mechatroniky Varšavské technologické univerzity, který se 3D skenováním a tiskem v průmyslu zabývá již téměř 10 let, je umožnit i dětem u nás rozvíjet své dovednost v oboru budoucnosti. Protože tím 3D tisk dozajista je. Poskytovatel licence tak aktuálně hledá master-franšízanta, který by měl na starosti rozvoj sítě na celém našem trhu. K dispozici jsou však i regionální nebo jednotlivé franšízové licence.
Ideálním franšízovým partnerem je osoba, nebo společnost, která má kontakty ve školních zařízeních ve svém regionu, nebo například nabízí a organizují mimoškolní aktivity v jiných oborech. „Takovým společnostem můžeme zajistit velmi rychlou návratnost investice. Samozřejmě to ale není podmínkou. U nás v Polsku máme franšízového partnera, který ještě před zhruba rokem působil v oblasti fotovoltaiky a v současnosti provozuje největší pobočku Edu3Dcation,“ říká Arkadiusz Markowski.
Počáteční investice přijde franšízanta konceptu Edu3Dcation minimálně na 7 500 EUR (cca 190 tisíc Kč). Musí si totiž pořídit, alespoň jednu 3D tiskárnu a 3D skener. Další investice závisí na modelu spolupráce, zda jde o master nebo jednotlivou franšízovou licenci. Doba návratnosti se podle franšízora pohybuje okolo 3 měsíců. Co se týče průměrného obratu, kterého mohou franšízanti měsíčně dosáhnout, v případě single franšízy se pohybuje okolo 13 tisíc EUR (cca 325 tisíc Kč), u master-franšízy vše závisí na velikosti svěřeného regionu. Během spolupráce franšízanti také hradí tzv. royalties - franšízové poplatky, které se opět odvíjí od modelu spolupráce, v průměru pak činí 10 % z obratu.
PŘEČTI ČLÁNKY
Makedonská franšízová síť IQ UP! Rozvíjí inteligenční kompetence dětí. Model vzdělávacích programů nyní nabízí i na našem trhu.
„Naše franšízy vedou většinou ženy, které jsou aktivní a motivované dosahovat výsledků vlastními silami,“ říká manažerka Helen Doron English Barbora Tošenovská.
Máte podnikavého ducha a talent pro práci s dětmi? Seznamte se Helen Doron English.
Originální vzdělávací franšízový program pracuje s oblíbenou dětskou stavebnicí. Čím by mohly jejich kurzy zaujmout u nás?
„Každý, kdo rozpozná krásu našeho vzdělávacího poslání, je způsobilý stát se franšízantem Young Engineers,“ říká zakladatel tohoto amerického vzdělávacího konceptu Amir Asor.
Nejčtenější
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Podnikatelské prostředí podstatně ožívá. Nových podnikatelů je nejvíce od roku 2020. Které perspektivní obory nyní nabízejí franšízovou spolupráci?
Další franšíza vstoupí do konkurence amerických fastfoodových značek a první pobočka vznikne v Praze. Co nového se dá do byznysu s burgery přinést?
Realitní franšíza Remax potvrzuje oživení realitního byznysu. Kde jsou další příležitosti a jak vypadá spolupráce s touto značkou nám přiblížil generální ředitel Jan Hrubý.
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické