Yves Rocher

Informace o franchisovém systému

Popis franšízového systému

Firma Yves Rocher vznikla v České republice v roce 1991, na Slovensku pak v roce 2010. Yves Rocher je francouzská kosmetická firma s dlouhou tradicí, která ve svých obchodech prodává širokou řadu výrobků na bázi účinných rostlinných látek. Ve svých kosmetických salonech poskytuje ženám péče dle svých originálních kosmetických postupů.

Obchodní prostory se nalézají v nákupních centrech a na rušných nákupních třídách velkých měst. Koncept Yves Rocher je založen na filosofii využití účinných rostlinných látek ve všech sférách péče o krásu ženy. Základní sortiment představuje přes 700 výrobků.

Yves Rocher nabízí možnost spolupráce na bázi franchisingu. Existují dva typy franchisy: čistá franchisa a vázaná franchisa. V obou dvou případech je požadován vstupní poplatek ve výši 100 000 Kč bez DPH.

Vázaná franchisa

Je méně finančně náročná a jedná se většinou o obchody umístěné v obchodních centrech, kde je franchisant tzv. v podnájmu. Nájemcem je Yves Rocher spol. s r.o./ Yves Rocher Slovakia, s.r.o. Veškeré platby (např. za nájem, elektřinu atd.) jsou pak franchisantovi přefakturovávány.
Co se týče počátečního kapitálu, v každém případě je nutné počítat s investicí na 1. závoz zboží (asi 1,5 mil Kč – 2 mil Kč, záleží však na velikosti obchodu a velikosti prodejní plochy). O ostatní investice týkající se např. stavebních úprav prodejny, vybavení nábytkem, případně i investice do kosmetické kabiny hradí Yves Rocher spol. s r.o./ Yves Rocher Slovakia, s.r.o.

Čistá franchisa

U tohoto typu spolupráce je pak franchisant samostatným podnikatelem se vším všudy. Zájemce má k dispozici vlastní nebytové prostory, popř. výhodný nájem/podnájem. K počáteční investicím patří licenční poplatek, stavebních úpravy, nákup nábytku a zboží, popřípadě vybavení kosmetického salonu aj.

Vyšší počáteční investice jsou zohledněny v nabízených obchodních podmínkách.

Yves Rocher do franchisy nabízí jak již zavedené obchody, tak zcela nové. Aktuální nabídku volných obchodů pro franchisanty Vám poskytne Denisa Formanová, která se stará o franchising Yves Rocher v České a Slovenské republice.

Vlastní provozovny

 • 47 obchodů v ČR
 • 12 obchodů ve Slovenské republice

Franšízové provozovny

 • 24 obchodů v ČR
 • 13 obchodů ve Slovenské republice
Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

 • Vypracujeme návrhu designu obchodu
 • Dlouhodobá marketingová podpora:
  • franchisant profituje z celoplošných marketingových kampaní
  • přístup k marketingovým podkladům určených výhradně pro síť Yves Rocher
  • podpora na internetových stránkách firmy
 • Možnosti využívat dlouhodobé zkušenosti společnosti v pozici franchisora
 • Profesionální školení ohledně sortimentu i vedení obchodu
 • Analýzy efektivnosti provozu obchodu
 • V případě volné franchisy pomůžeme potenciálnímu partnerovi s výběrem vhodného prostoru či cenových vyjednávání o nájmu apod.

Potřebná počáteční investice

 • Vstupní poplatek je pro oba typy franchisy ve výši 100.000,- Kč
 • Vázaná franchisa: minimálně 1 mil Kč - 1,5 mil Kč na první závoz zboží, v závislosti na velikosti obchodu
 • Volná franchisa: investice na úpravu obchodu, nákup nábytku, vybavení kosmetického salonu + 1mil Kč - 1,5 mil Kč na první závoz zboží

Základní požadavky

Od každého zájemce o franchisu je vždy vyžadováno, aby zaslal svůj životopis, motivační dopis a hrubou ekonomickou rozvahu (plánovaný obrat, náklady, výnosy, počet zaměstnanců, náklady na mzdy atd.)

Další požadavky:

 • zkušenosti s vedením obchodu, zkušenosti s vedením lidí
 • dostatek financí
 • v případě volné franchisy musí mít obchod maximálně 40m2 prodejní plochy s umístěním na frekventovaném místě v centru města, na pěší zóně či v nákupním centru

Informace o franšízorovi
franchising association

Yves Rocher spol. s r.o.

Vodičkova 736/17
110 00 Praha 1

+420 602 771 986

miroslav.kubricht@yrnet.com

yves-rocher.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Miroslav Kubricht

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo Yves Rocher.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefon *
E-mail *

Správcem osobních údajů je Yves Rocher spol. s r.o. (Vodičkova 736/17
110 00 Praha 1 ). Vaše osobní údaje budou zpracovány za účelem poskytnutí podrobností o franšízovém systému Yves Rocher a navázání spolupráce. Poskytování údajů je dobrovolné, je však nezbytné k dosažení výše uvedených účelů. Podrobné informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici v zásadách ochrany osobních údajů na yves-rocher.cz.

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.