Podle informací Fenclové INSIA a Marsh zprostředkovávají ročně pojistné ve výši zhruba 4,5 miliard korun.
Pondělí
16.04.2012
Není jednoduché bojovat s nedůvěrou lidí k "pojišťovákům", říká v rozhovoru Petra Fenclová, výkonná ředitelka pojišťovací sítě INSIA.
 

Kolik máte v současnosti vlastních a partnerských provozoven?
Přestože v roce 2011 a v Česku především pokračoval nepříznivý vývoj na pojistném trhu, vykázala naše společnost další rekordní hospodářský rok. V síti nemáme mimo centrálu vlastní pojišťovací kanceláře, naší prioritou je podpora našich partnerů. Celkový počet členů sítě vzrostl na konci roku 2011 na 1 127 a zvýšil se tak o 27 procent proti předchozímu roku, a to v 250 zastoupeních.

Jaké máte v tomto ohledu plány letos?
Naším cílem pro letošní rok je vstup do několika zemí Evropské unie. V Česku a také na Slovensku pak další rozšíření stávající partnerské sítě.

Jaké podmínky musí splnit zájemce o partnerství?
Od nových partnerů očekáváme především profesionální zkušeností v oblasti zprostředkování pojištění, podnikatelský přístup k budování své firmy a plné respektování všech norem a pravidel tohoto oboru. Úspěch naší sítě spočívá ve vytváření prostředí, v němž všichni partneři zůstávají po vstupu svobodní a nezávislí při svém podnikání.

Jsou v České republice lokality, kde například nejste příliš zastoupeni, ale rádi byste?
Máme rozsáhlé zastoupení téměř po celé České republice a svým klientům jsme schopni zajistit celou šíři pojištění od životního pojištění přes pojištění aut, majetku občanů, podnikatelů až po složitá průmyslová rizika či hypotéky. Ještě je ale řada i větších měst, kde dosud vhodné partnery hledáme, třeba Ústí nad Labem, Havířov, Kladno či Opava.

Uplatní se INSIA i na malých městech?
Zcela jistě! A možná i lépe než v anonymním velkoměstě, protože hlavní filozofií našich partnerů je mít se svými klienty dlouhodobý vztah a ten se vždy lépe buduje, pokud se lidé v menším městě vzájemně znají. Naši partneři provozují úspěšné kanceláře i v městech s pěti až šesti tisíci obyvatel.

Jak bojujete s tradiční nedůvěrou lidí k "pojišťovákům"?
Není to jednoduché, protože někteří pojišťovací zprostředkovatelé bohužel pověst našeho oboru dost poškozují. Snažíme se budovat s našimi klienty dlouhodobé vztahy. Kvalita našich služeb se totiž pozná především v okamžiku, kdy se klientovi stane škoda. Pak se jednak přesvědčí, že jsme mu doporučili kvalitní pojištění a hlavně, že stojíme při něm a pomůžeme mu v těžké situaci. Fakt, že letos oslavíme dvacet let působení na trhu, svědčí o tom, že se nám daří takové dlouhodobé vztahy s klienty úspěšně vytvářet.

Loni jste uzavřeli strategické partnerství s firmou Marsh. Co to pro vás znamená?
Cílem společného partnerství je kromě vzájemné spolupráce v České republice a na Slovensku především rozvoj sítě INSIA v dalších zemích Evropy. Letos bychom společně s Marsh chtěli otevřít první provozovny našich partnerů v Polsku, Maďarsku a Itálii.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012