Díky sloučení obou dceřiných společností předpokládá UniCredit zvýšení úrovně poskytovaných služeb nové banky a využití toho nejlepšího know-how z obou zemí v rámci nové "přeshraniční" banky.
Pondělí
17.12.2012
Z UniCredit Bank v Česku a na Slovensku bude jedna "přeshraniční" banka.
 

Představenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt na sloučení svých dceřiných společností v České republice a na Slovensku do jedné přeshraniční banky. Očekává se, že integrace, která stále podléhá schválení ze stran příslušných úřadů, bude ukončena do konce roku 2013.

Cílem sloučení je dle tiskového mluvčí UniCredit Bank Czech Republic Petra Plocka spojit to nejlepší z obou bank. „To zahrnuje mimo jiné vytvoření nové silnější banky operující na Slovensku a v České republice, vyšší standard služeb prostřednictvím pobočkové sítě v SR a ČR, zvýšení bilance, kapitálu a výnosů. Dále pak také efektivnější řízení nejen finanční rozvahy a likvidity, ale také nákladů, zefektivnění organizační struktury a další investice v rámci nové banky do inovativních produktů,“ doplňuje Plocek.

UniCredit Bank Czech Republic, která na tuzemském trhu expanduje také prostřednictvím otevírání poboček na bázi franchisingu, nepředpokládá, že by se sloučení dotklo jejích klientů a obchodních partnerů, a to ani těch „franchisových“. V současné době má banka u nás 41 partnerských obchodních míst pod značkou UniCredit Bank Express a v příštím roce plánuje dokončení partnerské sítě. Na jeho konci bychom tak na tuzemském trhu měli najít 90 poboček.

Není vyloučeno, zda díky sloučení obou bank, přijde UniCredit s konceptem na bázi franchisingu i na Slovensko. „Rozšiřování distribuční sítě na principu franchisingu je primárně určeno pro český trh. Pokud bychom tento model chtěli dále rozšiřovat i na Slovensko, budeme veřejnost v předstihu informovat,“ upřesňuje Plocek.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012