Nejvyšší kvalita

Zástupci 35 firem, kteří získali ocenění Superbrands Awards za rok 2014.
Čtvrtek
25.09.2014
Mezinárodní program Superbrands ocenil nejlepší značky České republiky pro rok 2014. Čtyřem z nich se osvědčil franchising.
 

Celosvětový program nezávislého hodnocení značek Superbrands určil své vítěze v České republice. Právo se chlubit touto pečetí kvality získalo pro letošní rok 35 značek. Letos se zde objevily i 3 společnosti, jejichž rozvoji pomáhá právě franchising či spolupráce na podobné bázi. Jde o kosmetickou značku Yves Rocher, pojišťovací makléřská firma Renomia, řetězec rychlého občerstvení Bageterie Boulevard a pojišťovna Allianz. Vyhlášení proběhlo v rámci Tribute Event konaného v Praze.

Poprvé v současném roce byly vyhlášeny zvlášť ceny Business Superbrands pro značky v B2B segmentu, a jako každý rok i ceny Consumer Superbrands pro značky v segmentu zákazníků. „Rozdělení na business a consumer segment reflektuje velký zájem českých firem o toto prestižní ocenění, které pro své výrobky chtějí získat,“ říká Roman Sovják, ředitel programu Superbrands pro Českou republiku. Speciální cenu Superbrands Special Award získala firma Bohemia.

Společnost Yves Rocher, která působí na trhu od roku 1991, u nás otevřela více jak 50 vlastních i franchisových obchodů. Další franchisová značka Bageterie Boulevard se může pochlubit 18 restauracemi v Česku a po jedné v Bratislavě a Varšavě. Obě tyto značky ocenili zákazníci v kategorii Consumer Superbrands. Naopak firmy Renomia a Allianz, které využívají spolupráci na bázi franchisy, se umístily v kategorii Business Superbrands.