K hospodářskému výsledku banky přispěly i partnerské pobočky UniCredit Bank Express, které banka otevírá na bázi franšízingu.
Středa
20.05.2015
První čtvrtletí bylo pro UniCredit Bank, která se v tuzemsku rozšiřuje na bázi franšízingu, úspěšné.
 

Důkazem je meziroční růst čistého zisku v prvním čtvrtletí o 58 procent na 1,7 miliardy korun, kterého firma dosáhla na českém a slovenském trhu. Podle generálního ředitele a předsedy představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Jiřího Kunerta stojí za tímto pozitivním hospodářským výsledkem správná strategická rozhodnutí v době krize investovat do rozvoje.

Sílící ekonomický růst na obou trzích, kde působíme, se promítá do zrychlující se úvěrové dynamiky v rámci našeho portfolia. Na straně retailových úvěrů k tomu přispívá silná spotřebitelská nálada a atraktivní úrokové sazby u našich hypoték a spotřebitelských úvěrů. Korporátní úvěry a leasingové služby také posilují díky větší ochotě firem opět investovat do svého rozvoje,“ vysvětluje Jiří Kunert.

V oblasti retailového bankovnictví i v letošním prvním kvartálu posilovalo spotřebitelské financování, kde hypoteční úvěry meziročně vzrostly o 14,7 % a spotřebitelské úvěry o 11,2 %. V korporátním segmentu došlo k meziročnímu dvoucifernému procentuálnímu nárůstu poskytnutého úvěrování jak u velkých korporátních klientů, tak u malých a středních firem. Výrazně byl také posílen segment privátního bankovnictví v oblasti vkladů, a to meziročně o 22,4 %.

UniCredit Bank je zatím jedinou bankou v České republice, která si pro svůj rozvoj zvolila jít cestou otevírání partnerských poboček na principu franšízingu. V současnosti rozšiřuje banka spolupráci se sítí Partners, která se stává „master- franšízantem“ několika poboček, které dnes fungují pod názvem UniCredit Bank Expres.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012