Rozšířené řady

Česká asociace franchisingu v letošním roce upravila systém poplatků. Také díky tomu se její řady rozrůstají o další nové členy.
Středa
23.09.2015
Nová bankovní „franšíza“ a výrobce dveří vstoupili do ČAF.
 

Správní rada České asociace franchisingu (ČAF) přijala mezi sebe dalšího řádného člena, kterým se stala společnost Solodoor zabývající se výrobou a prodejem interiérových dveří a zárubní. Jde o historicky první franšízový systém tohoto druhu, který můžeme na českém i slovenském trhu najít. Ten firma postavila na know-how získaném během řady let provozování vlastních firemních maloobchodních prodejen.

Řady ČAF se však rozšířily i o jednoho přidruženého člena. Tím se stala společnost Broker Consulting, o jejímž plánu na spolupráci s mBank jsme vás na portálu Franchising.cz nedávno informovali. Prostřednictvím partnerů na bázi franšízingu chtějí Broker Consulting a mBank na trhu otevřít síť obchodních míst pod značkou BrokerPoint. Do roku 2017 by jich mělo na trhu fungovat 70.

První BrokerPOINTy by měly vzniknout již letos, v průběhu příštího roku by pak k nim mělo přibýt dalšách zhruba 20. „V průběhu následujících tří let tak plánujeme dále rozšířit tým našich konzultantů a manažerů až o čtvrtinu ze současných více než 1200 přibližně na 1500 spolupracovníků. Několik desítek lidí s námi najde svou dostupnou podnikatelskou příležitost v provozování obchodního místa. BrokerPOINTy budou také znamenat otevření desítek nových pracovních míst po celé republice,“ vysvětluje Petr Hrubý, statutární ředitel Broker Consulting.