IKEA jde vstříc on-linu

Skandinávská společnost IKEA příští rok spustí testovací provoz prodeje svého sortimentu skrze tzv. třetí stranu. Zatímco doposud využívali zákazníci IKEA výhradně firemní e-shop (i pro odvoz zboží domů), od ledna 2018 dostanou možnost nakoupit nábytek skrze dalšího prostředníka, kterým se zřejmě stane buď americký Amazon, nebo konkurenční čínská Alibaba.
"Dosud jsme prodávali své zboží pouze skrze vlastní internetové stránky, zjistili jsme ale, že konkurenční prostředí se mění," uvedl pro média výkonný ředitel IKEA Group Torbjörn Lööf. Strategie má kromě jiného přítáhnout větší zájem zákazníků a soustředit se v rámci mezinárodní sítě především na maloobchod. Lööf přitom ubezpečil, že smlouva s novým internetovým prodejcem zatím nebyla uzavřena. IKEA chce prý nejdříve detailně prozkoumat digitální trh.
Maloobchod, internet a budoucnost obchodu
Díky testovacímu provozu hodlá IKEA také zjistit, jak budou vypadat v budoucnosti nákupy na webu či přímo celá digitální obchodní centra. Maloobchodní část společnosti v reakci na aktuální trendy a změny na trhu dostala od vedení IKEA větší volnost při rozhodování. Dělení prodeje na webu s tzv. třetí stranou je poměrně překvapivé, protože IKEA dosud nikdy neprodávala nábytek a další bytové zboží jinak, než skrze vlastní obchodní prodejní síť. Součástí změn mají být i menší obchody.
On-line prodej IKEA Group, která vlastní většinu prodejen IKEA po celém světě (asi desetinu z celkového počtu tvoří franšízy), meziročně stoupl v loňském fiskálním roce o 30 % na 1, 6 miliard dolarů. V celkovém ročním obratu gigantické mezinárodní sítě (34 miliard euro) je to ovšem jen nepatrná částka. Soustředění se na maloobchod by mělo společnosti především pomoci uhájit vedoucí postavení na trhu s nábytkem i v budoucnu, a stačit tempu rychle rostoucí konkurence s ohledem na nové spotřebitelské požadavky. V ČR spustila IKEA internetový prodej loni v červnu, v prvních týdnech obsloužila skrze web na 500 zákazníků.
PŘEČTI ČLÁNKY

„Jsme aktuální dvojkou na trhu. Obrat máme stejný i přes 30 % pokles stavebnictví,“ říká Ing. Petr Holý, obchodní ředitel franšízové sítě Otherm.
Franšíza s luxusním designovým nábytkem Divani & Sofa' vstupuje na náš trh. Umí zaujmout koncové i B2B klienty.
LUXURY FURNITURE je vlastníkem společnosti DIVANI&SOFA', špičkového nábytkového showroomu, který se specializuje na moderní, přizpůsobitelný a ekologický nábytek.
Na český trh vstupuje DPE International, která staví rodinné domy. Naučí to i franšízanty bez zkušeností z oboru.
Tradiční český výrobce oken a dveří prodává formou franšíz. Nyní pokrývá dvě třetiny republiky. Kde je šance pro nové partnery?
Nejčtenější

Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Franšízy v oblasti gastronomie nejsou ničím novým. Přesto je koncept Hey Foods v mnoha ohledech od provozování tradiční restaurace dost odlišný.
Networking, který funguje. Franšíza Business for Breakfast spojuje podnikatele už 15 let. Představuje efektivní způsob, jak získat zakázky díky osobním doporučením.
Populární na fóru
Nový tip na podnikání
Dánská značka nábytku pro děti Flexa míří do Česka. Chce vybudovat síť prostřednictvím franšízantů. Co myslíte, jak se jí povede v přímém souboji s...
Mezera na trhu?
p.Plesník můžete mi zavolat či napsat,potřeboval bych poradit.děkuji 602369757
Kde je mezera na trhu?
Pokud je tento systém na cestě zlepšit podmínky k podnikání v České rebublice, tak jim jen tleskám. jen vezměte v potaz, že malé firmy mají malé tj. nízké finanční...
Kde je mezera na trhu?
Komentář