Franchisa roku vstupuje do finále

Součástí Evropy
Součástí Evropy / Česká asociace franchisingu je členem Evropské franchisové federace, kterou společně v roce 1972 založily vyspělé evropské franchisové svazy a asociace mimo jiné z Francie, Velké Británie a Německa. Orgány ČAF jsou vedle prezidenta i správní rada a dozorčí rada.
Pátek
01.06.2018
Česká asociace franchisingu letos poprvé udělí Cenu veřejnosti. Hlasovat i nominovat svého favorita mezi franšízami je možné do poloviny června.
 

Česká asociace franchisingu (ČAF) vyhlásila na podzim roku 2017 již 3. ročník soutěže Franchisa roku. Finále soutěže Franchisor roku 2017 proběhlo ve středu 23. 5. 2018, kdy porota vybrala 10 finálových konceptů. Patří mezi ně mezinárodní Business for Breakfast, TAB TheAlternativeBoard, Century 21, české Sklizeno, či česko-slovenský Mr. Kebab. 

Stále je možné přihlásit se do kategorie Skokan roku, nově v tomto roce vyhlásila Asociace kategorii Franchisor roku - Cena veřejnosti. Kategorie je určena pro všechny fyzické i právnické osoby – franšízory a master-franšízanty. Nominaci provádějí členové i nečlenové ČAF, případně se mohou do soutěže přihlásit sami, popř. široká laická veřejnost, která byla nebo je v kontaktu s daným konceptem.

Čestné ocenění by měla převzít značka za přínos veřejnosti, odpovědnost vůči životnímu prostředí, podporu zaměstnaneckých, studentských, motivačních a dalších inovačních projektů, či vnímání značky jako takové. "V tuto chvíli je přihlášeno v kategorii Franchisor roku - Cena veřejnosti 45 firem, které jsou členy ČAF. Standardně jsou nominováni členové asociace, ale je samozřejmě možné navrhnout i nečlena. Hlasující se musí registrovat a uvést kvůli ověření hlasů své údaje," říká tajemnice ČAF Klára Opletalová.

Loni se stal vítězem hlavní ceny Franchisa roku pod patronací Komerční banky původem španělský koncept výživových poraden Naturhouse, který do Česka a Slovenska přivedl Jan Gonda. Od svého založení Naturhouse neustále roste i v globálním měřítku. Do dnešní doby společnost expandovala do 32 zemí světa. Naturhouse zvítězil také v kategorii Broker Consulting Skokan roku, která oceňuje franšízové koncepty za počet nových poboček. 

Stále tak můžete hlasovat o svou oblíbenou franšízovou značku na českém trhu.

Cena veřejnosti se uděluje na základě on-line hlasování na internetové adrese www.franchisaroku.cz. Vyhlašuje se jen jeden vítěz.

Vyhlášení soutěže Franchisa roku proběhne 14. 6. 2018 při příležitosti Mezinárodní výstavy pro podnikání franchising v Praze.

Hlavním cílem soutěže Franchisa roku je popularizace franšízového způsobu podnikání. Soutěž chce cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu, mají dobré výsledky a dodržují pravidla Evropského kodexu etiky franchisingu. Organizátorem soutěže je nezisková profesní organizace Česká asociace franchisingu (ČAF), která na národní úrovni sdružuje poskytovatele franšízingu a jeho odborníky. Asociace je členem Evropské franchisové federace a Světové franchisové rady. O posouzení ekonomických dat přihlášených franchisových značek se i ve třetím ročníku soutěže postará společnost KPMG.


Populární na fóru

Česko jako domov pro nové značky

Blbost. Bylo jich skoro dvojnásobek. Viz https://www.retailguide.cz/cs/38-novych-znacek-na-ceskem-trhu/

1 komentář(e)
posledni 08.02.2023
Běžná výše poplatků

Dobrý den, poplatky se vždy stanovují individuálně dle finančních výsledků a výnosnosti daného konceptu, mohou to být % od 2-10% nebo fixní poplatky nebo kombinace...

2 komentář(e)
posledni 28.02.2021
Běžná výše poplatků

Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je běžná výše poplatků. Jedná se o neznámou firmu podnikající na poli zábavy, něco jako lasergame, VR, únikovky. Děkuji za...

2 komentář(e)
posledni 04.01.2021
Franšíza - co to je?

Taky bych chtěl začít podnikat a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. O franchisingu jsem si dost přečetl a příjde mi to jako ideální start do podnikání pro...

1 komentář(e)
posledni 18.11.2019
Ochranné známky je třeba kontrolovat

Má někdo zkušenost s monitoringem ochranných známek? Našel jsem www.ipdefender.eu a je bezonkurenčně nejlevnější i se zdarma verzí do 3 ochranných známek a má...

1 komentář(e)
posledni 06.05.2019
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017