Vítězky z módní branže i stavebnictví
V letošním roce vybírala odborná porota vítězky tohoto ocenění z 81 finalistek, které působí v nejrůznějších oborech. „Stále však platí, že doménou českých podnikatelek jsou především obchod a služby, kde působí hned 67 % finalistek. Výrobě se věnuje 16 % podnikatelek, 10 % podniká ve stavebnictví, 6 % v dopravě či logistice, 5 % ve vzdělávání,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová.
Stejně jako v minulých ročnících i letos si úspěšné české podnikatelky odnesly ceny v kategoriích podle velikosti firmy i čtyři speciální ocenění. Prvenství v kategorii Velká firma patří Tamaře Kotvalové a její společnosti Carollinum specializující se na prodej luxusních produktů, zahrnujících především hodinky, šperky, psací potřeby a kožené doplňky. Druhou příčku obsadila Šárka Hronková, majitelka společnosti Conneco chemicals, která vyrábí vitaminové a minerálové přípravky, a na 3. místě skončila Alena Procházková se svou kosmetickou firmou APRO Delta. První cenu v kategorii Střední firma si letos odnesla majitelka kosmetické firmy Cosmetics ATOK International.
Druhé místo náleží Jarmile Fabiškové, jejíž společnost STOPRO BEK se specializuje na maloobchodní i velkoobchodní dodávky materiálů pro výstavbu a rekonstrukci všech druhů střešních plášťů. Třetí místo obsadila Kateřina van Kranenburg, jež je majitelkou společnosti Photodienst Brno, která již 25 let působí v oboru předškolní a školní fotografie. Vítězkou v kategorii Malá firma se stala Kamila Brzezinová se svou společností Rutex CZ, která stojí za značkou pracovních a školních uniforem Camia a Camia Young. Druhé místo patří Kateřina Procházkové a její poradenské společnosti Grant Consulting, na třetí příčce skončila Hana Lacinová a její společnost – Zdravíčko – zdravá výživa.
Cena ČSOB – Výjimečná podnikatelka letos patří Janě Novákové, majitelce firmy Trustav, která se specializuje na výrobu oken, zejména špaldových. Cenu za výjimečný růst firmy udělovanou pod patronací Mastercard si odnesla Lada Krsičková, majitelka společnosti My interior service. Cenu za digitální transformaci, jejímiž patrony jsou společnosti Microsoft a Daquas získala Vlasta Šilarová, majitelka společnosti Rexy. Pod patronací České pojišťovny byla i v letošním ročníku udělena Cena za inovativní řešení. Její majitelkou se stala Hana Pekárková a její Pracoviště ošetřovatelské péče.
Záštitu nad 12. ročníkem projektu Ocenění Českých Podnikatelek převzalo Ministerstvo průmyslu České republiky. Patronkou byla Jaroslava Valová, zakladatelka společnosti Siko Koupelny & Kuchyně, která v roce 2015 obsadila v rámci tohoto projektu 1. místo v kategorii Velká společnost. Jedním z mediálních partnerů projektu je i portál Franchising.cz.

PŘEČTI ČLÁNKY

Projekt Ocenění Českých Lídrů vstoupil do svého 4. ročníku. Vyzdvihne velké české firmy, kterým se daří nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí.
O úspěch v soutěži Ocenění Českých Podnikatelek se letos již potřinácté utká více jak 1 400 finalistek z více jak 32 tisíc přihlášených. Jména vítězek se dozvíme v listopadu.
Již dvanáctý ročník představí nejlepší české podnikatelky. Odborná porota je vybere z 623 semifinalistek.
Letos již potřetí si vítězové v jednotlivých krajích převezmou Ocenění Českých Lídrů. Odborná porota je vybere z více jak 1300 ryze českých firem.
Při koupi licence známé značky si usnadňujeme start v podnikání výměnou za část vlastní nezávislosti. Franšíza má své světlé a stinné stránky, ty světlé ale převažují.
Nejčtenější

Koncept Frutisimo uzavřelo loni rekordní počet franšízových smluv. Podnikání pod jeho značkou láká nové partnery.
Absence zahraničních turistů, studentů i lidí z kanceláří, to vše přimělo franšízový koncept CrossCafe uzavřít všechny pražské kavárny. V regionech se chce rozvíjet dál.
Skupina Crocodille plánuje na letošek rozšíření franšízových konceptů Bageterie Boulevard a 360Pizza. Své dveře zákazníkům by mělo otevřít 10 nových poboček.
„Rok 2021 bude mimo jiné ve znamení otevírání nových restaurací. Všechny budou v rukách franšízantů,“ říká Radim Foltýn, Franchising Director CZ&SK McDonald´s.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Populární na fóru
Běžná výše poplatků
Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je běžná výše poplatků. Jedná se o neznámou firmu podnikající na poli zábavy, něco jako lasergame, VR, únikovky. Děkuji za...
Franšíza - co to je?
Taky bych chtěl začít podnikat a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. O franchisingu jsem si dost přečetl na https://ideaclub.cz/slovnik-pojmu/franchising a příjde...
Ochranné známky je třeba kontrolovat
Má někdo zkušenost s monitoringem ochranných známek? Našel jsem www.ipdefender.eu a je bezonkurenčně nejlevnější i se zdarma verzí do 3 ochranných známek a má...
Franchisingová smlouva
Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...
S riziky počítáme
Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...
Franchisingová smlouva
Hraapla@seznam.cz
Rozvoj franšízingu v Česku
Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách
Pan Jančura není žádný superhrdina ani Mirek Dušín, jediné co se mu podařilo je vyplnit mezeru na trhu a z toho profitovat. Osobní zkušenost mě přesvědčila, že...