Najděte svůj byznys na veletrhu ve Varšavě

Šance na změnu / V uplynulých letech se varšavského Franchise Expo zúčastnilo okolo 7 tisíc lidí z řad stávajících či budoucích podnikatelů. Některým z nich se díky této šanci změnil život a rozjeli svůj vlastní byznys. I letos pořadatelé očekávají takto vysokou návštěvu.
Pátek
19.06.2020
Hledáte nový nápad na podnikání? Varšavský franšízový veletrh v Paláci kultury a vědy se uskuteční od 15. do 17. října 2020.
 

Polská vláda pokračuje s dalším uvolňováním opatření spojených s boji proti pandemii COVID-19. Od 6. června je tak možné organizovat veletrhy, výstavy a konference. To je velmi dobrá zpráva i pro franšízový trh v celé střední a východní Evropě, který s napětím očekával, kdy budou moci franšízové koncepty oslovit zájemce o podnikání pod jejich značkou v rámci 18. ročníku franšízového veletrhu v polském hlavním městě.

Během tří dnů věnovaných franšízingu se účastníkům akce představí franšízové sítě, které hledají partnery pro svůj rozvoj nejen na polském trhu, ale i v dalších středoevropských zemích. Příležitost najít svůj budoucí byznys zde tak mají i ti podnikatelé, kteří se rozhodli například do Česka či na Slovensko přivést značku, která zde ještě nemá své zastoupení. Na své si však přijdou i ti, kteří o zahájení podnikání pod zavedeným brandem teprve uvažují. Na půdě Paláce vědy a kultury mají totiž příležitost promluvit si nejen s odborníky na franšízing a poskytovateli licencí. Řadu konceptů zde budou zastupovat i jejich stávající franšízanti.

Široká paleta oborů i značek

V současné době je již zaregistrováno více jak 50 vystavovatelů, což představuje téměř 70 vystavujících značek. Jejich počet však každým dnem vzrůstá. O atraktivitě varšavského veletrhu svědčí i fakt, že každoročně zde vystavuje okolo 200 značek a některé si své místo na 18. ročníku rezervovaly již během konání toho 17tého. Polsko se může pyšnit nejvyspělejším franšízovým trhem v CEE regionu s počtem okolo 1 310 franšízových systémů a 83 000 franšízantů. Přičemž 8 z 10 franšíz je domácího původu, tj. 85 %, v ČR je to pro srovnání 65 %.

Oborem s tradičně nejvyšším počtem vystavujících brandů je gastronomie. Nejinak tomu bude i letos. O získání nových franšízantů tak budou usilovat desítky gastronomických značek – například McDonald´s, Pizza Hut, Subway nebo Sushi Royal. Představí se také vzdělávací síť Edukido, která chce se svými pobočkami uspět i na českém a slovenském trhu. Zastoupení však budou mít i franšízy z dalších oborů, jako například obchod, reality nebo péče o krásu a zdraví.

Součástí veletrhu je také Fórum Vlastního Byznysu. To poskytuje prostor budoucím franšízantům setkat se s obchodníky a známými osobnostmi, které rozvíjí své vlastní podnikání. Letos vůbec poprvé dostanou prostor také franšízanti. Podělí se o své zkušenosti s podnikáním pod franšízorem, prozradí mimo jiné, jak hodnotí spolupráci s centrálou nebo o jakou podporu se mohou při svém fungování v rámci franšízové sítě opřít. Je to skvělá příležitost získat informace od každodenní práci franšízanta z první ruky. Zvláštním hostem fóra bude Maciej Orłoś, polský herec a novinář, který bude hovořit o svých vlastních obchodních zkušenostech a provozování kanálu YouTube.

Pořadatelem varšavského franšízového veletrhu je varšavská pobočka poradenské skupiny PROFIT system® a odborný portál Franchising.pl.

V případě zájmu o účast na veletrhu mohou zájemci kontaktovat redakci portálu.


Informace z první ruky / „Návštěva takové akce je vždy pro zájemce o franšízové podnikání velkým přínosem. Možnost osobně se seznámit s představiteli sítě a zeptat se napřímo na informace, které vás zajímají, je často nenahraditelnou formou prvního kontaktu,“ říká Lenka Nováková, konzultantka poradenské společnosti PROFIT system franchise services.

Populární na fóru

Franšíza - co to je?

Taky bych chtěl začít podnikat a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. O franchisingu jsem si dost přečetl na https://ideaclub.cz/slovnik-pojmu/franchising a příjde...

1 komentář(e)
posledni 18.11.2019
Ochranné známky je třeba kontrolovat

Má někdo zkušenost s monitoringem ochranných známek? Našel jsem www.ipdefender.eu a je bezonkurenčně nejlevnější i se zdarma verzí do 3 ochranných známek a má...

1 komentář(e)
posledni 06.05.2019
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
S riziky počítáme

Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...

1 komentář(e)
posledni 13.06.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

Pan Jančura není žádný superhrdina ani Mirek Dušín, jediné co se mu podařilo je vyplnit mezeru na trhu a z toho profitovat. Osobní zkušenost mě přesvědčila, že...

2 komentář(e)
posledni 11.02.2017
Návrat zahraničních značek

Franchising jako téma na Radiožurnálu :-) (cca 18:30) http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3335349#

1 komentář(e)
posledni 16.03.2015