Pro členy mých boardů jsem parťák
V podnikání v rámci franšízového systému viděla Ingrid příležitost, jak rozjet vlastní byznys se zkušeným partnerem v zádech. A dle jejích slov se její očekávání splnila. „Vstoupila jsem na trh s podporou, s vybudovanou značkou, jejími zkušenostmi a také úspěchy. To vše jsem získala od master-franšízových partnerů, na jejichž podporu se mohu spolehnout i dnes,“ prozrazuje franšízantka TAB, která je regionální ředitelkou této značky v oblasti Praha-Sever, kde pravidelně organizuje a jako facilitátorka vede zasedání podnikatelských boardů.
Nejvíce jí při výběru konkrétní značky, s jejíž podporou rozjede své podnikání, zaujal vlastní vzdělávací systém TAB a vybudovaná mezinárodní platforma, která podporuje podnikatele a přináší jim know-how osvědčené 33 lety působení na globálním trhu. To vše v kombinaci s novými nápady, inovacemi a stále se rozšiřující základnou, jí pomáhá již šest let vést úspěšný byznys.
Na jedné lodi
Před vstupem do TABu Ingrid Šůrová dlouho pracovala na manažerských pozicích v mezinárodních korporacích. Díky tomu byla neustále na cestách, létala po světě a mohla tak čerpat pracovní zkušenosti, které dnes využívá ve své práci se členy boardů, zejména pak při jejich koučinku. S prací v korporátním prostředí se pojí i „problémy“, se kterými se musela na začátku své kariéry franšízantky vypořádat.
„Výzvou bylo zejména vybudovat si svou pozici na trhu. Přišla jsem zvyklá na svou silnou pozici v korporátu a najednou jsem byla nikdo. Musela jsem se hodně učit, pustit se do budování vztahů a přeorientovat se na požadavky trhu,“ vzpomíná Ingrid, která tuto zkušenost vnímá jako dobrou školu. I díky ní tak lépe chápe potřeby malých a středních podnikatelů při hledání klientů, zaměstnanců, příležitostí na trhu. „Jsem pro ně parťák,“ dodává.
S prvními krůčky v rámci podnikání se jako nová franšízantka mohla spolehnout na podporu ze strany poskytovatele licence. Absolvovala sérii školení, workshopů a obchodních jednání, na kterých ji doprovázeli sami master-franšízanti. „Získala jsem balík dokumentů, právních smluv, marketingových materiálů, vše přeložené a lokalizované na použití v Česku. To vše vnímám jako obrovskou podporu, která mi start do mé nové kariéry významně ulehčila,“ říká Ingrid s tím, že podpora ze strany master-franšízantů (poskytovatel licence pro ČR a SR pozn.red.) pokračuje po celou dobu spolupráce. Franšízor totiž stále přichází s novinkami, které potřebují lokální podporu jak jazykovou, tak legislativní. Navíc, společenství koučů a facilitátorů TAB ze všech koutů světa, nabízí každému v síti možnost čerpat informace o vývoji trhu, podporu a dále se vzdělávat, což je v oblasti poradenství nezbytné.
Inovace pro budoucnost
Jednou z novinek, se kterou americká centrála TAB před nedávnem přišla, je i organizace tzv. Akcelerátor Boardů. Do ní se mohou zapojit všichni franšízanti, které TAB na českém trhu má. Ingrid Šůrová se do jejich realizace pustila jako první v Česku. Svou členskou základnu složenou z majitelů a manažerů malých a středních firem si tak rozšířila o členy z řad majitelů startupů a začínajících podnikatelů.
„Akcelerátor Board je úžasná online platforma pro začínající podnikatele, kteří si uvědomují, že potřebují něco navíc. Chtějí pro své mladé podnikání pevné základy a vyvarovat se zbytečných chyb. Spolupráce s těmito začínajícími podnikateli je velmi osvěžující a radostná. Vidět jejich první úspěchy, nadšení a zájem se do něčeho pustit, je motivací i pro mě, že má práce má smysl,“ vysvětluje Ingrid, podle níž je organizace Akcelerátor Boardů vhodná i pro začínající franšízanty TAB. V tomto online systému totiž najdou celou řadu materiálů, které jim pomohou v přípravě na koučink, v jejich vlastním podnikání a naučí je lépe využívat potenciál TAB.
Do budoucna chce Ingrid jako franšízantka dál růst a ve spolupráci se svou contract facilitátorkou Janou Pilnou vybudovat další boardy, díky nimž bude moci dále měnit podnikání i životy podnikatelů, členů TAB. To vše tak, jak si sami přejí a s respektem k jejich potřebám.

PŘEČTI ČLÁNKY

„Chceme zvýšit dosah našich programů a přinést novinky, které podnikatelům usnadní nejen řízení firem, ale i jejich osobní rozvoj,“ říká Šimon Mastný, ředitel franšízy TAB Board.
TAB Board rozšiřuje své portfolio služeb programem pro strategickou transformaci firmy. Co nyní franšízanti mohou firmám nabízet?
Soutěž každoročně oceňuje úspěšné franšízové koncepty, které splňují Etický kodex franšízingu. Které letos uspěly?
TAB Board propojuje majitele a manažery lokálních firem, kteří mezi sebou sdílí zkušenosti. Franšízant Tomáš Petrů pro setkání využívá i netradiční prostředí.
Celosvětová franšíza The Alternative Board poskytuje manažerské a konzultační poradenství přes 30 let. V Česku poptávka po jejich službách roste, a proto hledají nové franšízanty.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Špagetka je franšíza s čerstvými těstovinami, kávou a zmrzlinou má originální receptury i způsob lokace trucků. Jak tento koncept funguje v praxi?
Poptávka po úklidových, stěhovacích a řemeslných službách je velká. Jak z této situace těžit vysvětlí Jiří Bártík, obchodní manažer mezinárodní franšízové sítě Extra Services.
Stravování v krabičkách se prosadilo v českých domácnostech i kancelářích. Jak na to jde česká franšíza FITeat?