Dětská angličtina chybí v menších městech
Etapa 20 let přinesla stabilní počet poboček a studentů, nebo je ještě kam růst?
V tomto školním roce evidujeme téměř 13 000 studentů a meziroční nárůst oproti loňskému je více než 13 %. S tímto počtem dětí v kurzech se tak řadíme na pomyslnou druhou příčku mezi všemi master-franšízanty v síti Helen Doron. Více aktivních studentů má v tuto chvíli pouze kolegyně Joanna z jižní části Polska, která ale v síti funguje o téměř 6 let déle než my.
Jak se vyvíjí počet franšízantů?
V minulém roce jsme uzavřeli spolupráci se čtyřmi novými nezávislými učiteli ve městech Prachatice, Mohelnice, Židlochovice a Nový Bydžov. Dva z našich dlouholetých učitelů ve Vsetíně a Valašském Meziříčí se rozhodli dosavadní úspěšnou spolupráci rozšířit a podpisem nové franšízové smlouvy se z nich stala výuková centra. Existující centrum v Dobříši rozšířilo svou působnost o nové licenční území – Příbram, a franšízantky pro oblast Hustopečska otevřely další provozovnu v Brně Bosonohách. Nejnovějším přírůstkem v síti je výukové centrum pro území Prahy 8, jehož otevření připravujeme v průběhu června. Také se nám rozrůstá počet učitelů v pobočkách. Vloni jsme pořádali celkem 9 týdenních školení pro nové učitele, ze kterých se úspěšně kvalifikovalo 91 lektorů, letos budou počty zřejmě podobné.
Je už republika pokrytá franšízovými pobočkami, nebo je prostor pro další?
V České republice je stále dost míst, hlavně menších měst, která jsou vhodná pro otevření centra nebo mini centra. Rodiče si stále více uvědomují význam výuky angličtiny a nevyhovuje jim dojíždění. Právě malá města proto nyní nabízí největší příležitost pro osobnosti, které mají v místě bydliště sociální vazby, vztah k dětem a dovedou kurzy naplnit.
Kdo jsou vaši typičtí franšízanti či franšízantky?
Většina jsou ženy, které chtějí v práci určitou nezávislost, jsou aktivní a motivované dosahovat výsledků vlastními silami. Nejedná se jen o bývalé učitelky angličtiny, ale daleko častěji ženy z nejrůznějších pozic, ke kterým se už například po mateřské dovolené nechtějí vracet. V naší síti typicky začínají jako učitelky v některé existující pobočce nebo jako nezávislé lektorky, a to je velmi důležité, protože franšízant musí rozumět metodice, potřebám dětí i rodičů a orientovat se ve výuce. Teprve po naplnění vlastní časové kapacity nezávislého lektora obvykle rozšiřují spolupráci a zakládají větší centra, ve kterých už pro ně učí další lektoři.
Helen Doron English je franšíza, která působí po celém světě. Pomáhají vám zkušenosti z jiných zemí?
V minulém školním roce jsme se konečně, po více než 3 letech, měli možnost znovu osobně setkat s kolegy z ostatních zemí na konferenci master franšízorů v Turecku. Toto setkání nám přineslo nespočet nových nápadů a podnětů pro další práci a rozvoj české sítě. Letošní jaro bohužel konference kvůli politické situaci v Izraeli opět probíhala online. S týmem z Head Office jsme se ale i přesto měli možnost setkat osobně u nás v Opavě. To proto, že si Českou republiku už druhý rok v řadě vybrali pro spolupráci při realizaci mezinárodní marketingové kampaně.
Zakladatelka značky je původem z Británie a působí v Izraeli. Máte možnost si vyměňovat podněty přímo s ní?
Ano, a často to děláme. Začínáme každý rok hned v lednu, kdy míváme s paní Helen Doron a jejím pedagogickým týmem online meeting, během kterého nám představí, na co nového se budeme moci těšit v novém školním roce. Obvykle se jedná o upgrade některého ze stávajících kurzů nebo o představení zcela nového programu a nových výukových materiálů nebo aplikací pro studenty. Mimořádně důležité jsou pak pedagogické podklady pro lektory – ty je potřeba neustále doplňovat o nové nápady a techniky. Díky tomu jsou pak naši učitelé schopni udržovat náskok před konkurencí.
Co vás čeká v nejbližší době?
Před námi jsou prázdniny a naše centra rozhodně nebudou prázdná. Ve většině z nich se budou pořádat příměstské tábory a v našem Campusu Helen Doron ve Slezské Hartě budou probíhat pobytové tábory, některé z turnusů s mezinárodní účastí. Po úspěšném pilotu loňského letního tábora za účasti studentů ze Španělska, máme letos poptávku dokonce až z Jižní Koreji.

PŘEČTI ČLÁNKY

Máte podnikavého ducha a talent pro práci s dětmi? Seznamte se Helen Doron English.
Marta Toulová je majitelkou jednoho z nejvíce rostoucích franšízových center Helen Doron English v Českých Budějovicích. Zeptali jsme se jí, jaký je její recept na úspěch.
Franšízových příležitostí pro podnikatele vidící budoucnost v oblasti školního i mimoškolního vzdělávání, je v Česku celá řada. Tady jsou si některé z nich.
Do turecké Antalye se sjeli master-franšízanti Helen Doron English z celého světa. Chybět tak nemohl ani ten z Česka.
S výukou angličtiny metodou Helen Doron měla Olga Haitl zkušenost jako nezávislá učitelka. Po zkušenostech z pandemie se rozhodla stát se franšízantkou.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Logistika, přeprava, tisk a marketing na jednom místě. Franšízová síť s touto kombinací uspěla už v 50 zemích světa. Nyní hledá franšízanty také pro český trh.
Špagetka je franšíza s čerstvými těstovinami, kávou a zmrzlinou má originální receptury i způsob lokace trucků. Jak tento koncept funguje v praxi?
Poptávka po úklidových, stěhovacích a řemeslných službách je velká. Jak z této situace těžit vysvětlí Jiří Bártík, obchodní manažer mezinárodní franšízové sítě Extra Services.
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické