Papilonia- motýlí dům

Informace o franchisovém systému

Popis franšízového systému

PAPILONIA - unikátní koncept motýlích domů pod umělým osvětlením

"Představte si místo, kde nejkrásnější výtvory přírody poletují přímo kolem vás!"

Motýlí dům je speciálně vybudovaný a veřejnosti přístupný ekosystém, ve kterém se simulují přirozené podmínky pro zdravý a aktivní život exotických motýlů. Jedná se o výletní atrakci, která platícím hostům umožňuje spatřit z bezprostřední blízkosti stovky živých exponátů – motýlů pocházejících z oblastí deštných pralesů Jižní Ameriky, Mexika, Thajska, Filipín, Subsaharské Afriky atd.

Návštěva motýlího domu je kontaktní prohlídkou. V motýlím domě neexistují žádné bariéry mezi motýly a návštěvníky. Exotičtí motýli nemají vrozený strach z lidí a mnohdy s nimi i přímo interagují (např. přistáním na rameno hosta). Díky tomu motýlí dům odpovídá silné poptávce po kontaktních prohlídkách umožňujících pořízení „selfie“ s živým exponátem, sdílení zážitků online na sociálních sítích a focení živočichů z bezprostřední blízkosti.

Koncept motýlích domů "Papilonia" je unikátní tím, že veškeré podmínky uvnitř letové zóny pro zdravý a aktivní život přítomných exotických motýlů jsou vytvářeny uměle, plně automatizovaným systémem a zcela nezávisle na venkovním prostředí. Takový koncept nabízí konkrétní výhody pro franšízanty:

 • Motýlí dům Papilonia může realizovat a provozovat naprostý laik v oboru.
 • Výběr místa realizace není nijak omezen. Motýlí domy již nemusí být provozovány na periferiích měst, nýbrž i v turisticky exponovaných lokacích, obchodních centrech, podzemních podlažích u pěší zóny atp.
 • Možnost celoročního provozu i v geograficky nevyhovujících lokalitách.
 • Výrazné snížení investičních nároků i provozních nákladů oproti konvenčnímu pojetí motýlího domu.
 • Interiér lze libovolně stylizovat pro vyvolání doprovodných emocí během prohlídky: dobrodružství v indonéském chrámu, atmosféra Karibiku, tajemnost fantasy světa, pohádková vesnice atd.

Vlastní provozovny

 • Karlovy Vary (od r. 2015)
 • Praha (od r. 2017) 

Franšízové provozovny

Brno, Lipno (ve výstavbě r. 2020)

Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

 • Dodáme podrobné know-how k realizaci motýlího domu a jeho provozu, investora i zaměstnance zaškolíme, nad rámec školení pak nabízíme bezplatné konzultace a poradenství.
 • Zajistíme doprovodné služby pro bezproblémový provoz (např. pravidelné dodávky motýlích kukel).
 • K využití poskytneme logo a další marketingové nástroje vč. webových stránek.
 • Funkčnost vybudovaného ekosystému garantujeme smluvním závazkem ve výši 100% z investovaných prostředků.
 • Výhradní exkluzivita pro smluvně definované území.

Potřebná počáteční investice

 • cca 5 - 7 mil. Kč v závislosti na vybraném prostoru a jeho dispozicích;
 • částka je uvedena včetně jednorázového poplatku za poskytnutí know-how, licence, marketingových nástrojů, školení a další podpory ze strany franchisora;
 • očekávaná návratnost investic 3 - 4 roky včetně vícenákladů spojených s franšízovou podporou a službami ze strany franchisora.

Vycházíme z reálných zkušeností nabytých při realizaci a provozu dvou motýlích domů.


Základní požadavky

Prostory k vybudování motýlího domu Papilonia:

 • Celkový prostor 150 m2 až 250 m2, samotná letová zóna: 100 - 150 m2
 • Možnost umístění: Jakékoliv interiérové prostory splňující dispoziční kritéria v atraktivních lokalitách pro výletní atrakci. 

Kandidát:

 • Komunikativní a manažerské schopnosti
 • Dodržování standardů kvality Papilonia
 • Kapitálové zajištění

Informace o franšízorovi

Motýlí dům s.r.o.

Za Poříčskou bránou 36, 186 00 Praha

+420 602 327 511

info@papilonia.cz

papilonia.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Ing. Zbyněk Černý

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo Papilonia- motýlí dům.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefon *
E-mail *

Správcem osobních údajů je Motýlí dům s.r.o. (Za Poříčskou bránou 36, 186 00 Praha ). Vaše osobní údaje budou zpracovány za účelem poskytnutí podrobností o franšízovém systému Papilonia- motýlí dům a navázání spolupráce. Poskytování údajů je dobrovolné, je však nezbytné k dosažení výše uvedených účelů. Podrobné informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici v zásadách ochrany osobních údajů na papilonia.cz.

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.