JumpingClay

Informace o franchisovém systému

Popis franšízového systému

Když milujete, co děláte, vlastně ani nepracujete!

Takto by se dalo ve zkratce popsat podnikání s JumpingClay - spojení velmi úspěšného produktu se vzděláváním, tvořením a zábavou pro děti i dospělé.  

Modelovací hmota JumpingClay je unikátní svými vlastnostmi. Je velmi lehká a měkká, ve tvaru kuličky skáče, nezanechává skvrny, je zcela zdravotně nezávadná, a to i při náhodném spolknutí, obsahuje antibakteriální částice, zato neobsahuje lepek jako mnoho jiných modelín. Hmota schne na vzduchu (není třeba péct v troubě) a výsledkem je lehký, pevný a barevně stálý výtvor.

Zájem dětí, rodičů i pedagogů je obrovský, oceňují neuvěřitelně příjemnou texturu hmoty, její jemnou vůni a také to, že práce s ní je čistá a nenáročná na úklid.

Stejně jako představivost, JumpingClay nemá žádná omezení: je určena pro všechny věkové skupiny (předškolní a školní děti, dospělé a seniory). To znamená, že každý s trochou fantazie může přetvořit své nápady, bavit se a rozvíjet jemnou motoriku a kreativitu modelováním nejrůznějších figurek, obrázků, postaviček, šperků, dekorací... Hmota dobře drží na nejrůznějších plochách, takže už žádné zrcadlo, hodiny, krabička, čelenka apod. nemusí vypadat nudně a fádně. Ideální dárek pro děti, dospělé i celé rodiny! 

JumpingClay je rychle rostoucí franšízová síť fungující již 16. rokem ve více než 43 zemích světa, otevřenými 650 akademiemi modelování a více než 5000 instruktorek a instruktorů. Výhodou franšízy s JumpingClay je, že podnikáte s již zaběhnutou značkou a nabízíte programy, které se v minulosti ukázaly úspěšnými v různých zemích světa. Hlavní kanceláře jsou v Koreji, Španělsku a Srbsku a výrobní továrny jsou v Jižní Koreji a nově také v Portugalsku, což značně zkracuje dodací lhůty výrobků.

V roce 2018 přinesla naše společnost Matio s.r.o. tento jedinečný produkt a koncept do ČR, abychom umožnili i našim dětem využívat všech předností hmoty JumpingClay.

Matio s.r.o. je jediným a výhradním držitelem super-master franšízy pro Českou republiku s právem pro expanzi a rozvoj koncepce i na Slovensku.

Aktuálně nabízíme 2 varianty franšízy pro různá města a kraje v České a Slovenské republice:

 1. Vlastní prodejna / stánek JumpingClay nebo
 2. Samostatná instruktorka na živnostenský list

1. Vlastní prodejna nebo stánek JumpingClay

JumpingClay stánek v nákupním centru je cenově výhodná varianta podnikání pro větší města. Stánek by měl mít alespoň 12 m2 tak, aby mohl pojmout prodejní část a část, ve které by se konaly dílničky modelování pro děti. Rodiče tak mohou nechat děti za úplatu modelovat na stánku JumpingClay a v klidu si dojít nakoupit. Prodejní sortiment JumpingClay lze doplnit nekonkurenčním dětském či kreativním zbožím.

JumpingClay kamenná prodejna a zároveň akademie modelování má výhodu v tom, že v ní můžete prezentovat celý sortiment JumpingClay, pořádat kurzy modelování pro děti a dospělé, organizovat oslavy dětských narozenin, teambuildingy a mít zde prostor pro prodej figurek a dekorací z JumpingClay. Tento model je vhodný i pro současné provozovatelé prodejen, kteří chtějí mít exkluzivitu v nabídce dalšího sortimentu a aktivit pro děti a dospělé ve svém okolí. Rozloha prodejny by měla být alespoň 30 m2 plus zázemí.

Franšízová smlouva Vám jako poskytne záruku, že v definovaném okolí budete jediní s uceleným sortimentem a programy s modelínou JumpingClay, právo používání značky, know how a velmi výhodné nákupní ceny. Licenční poplatek hradíte pro dané území jen jednou bez ohledu na počet provozoven, které otevřete.

Neplatí se podíl z obratu jako u jiných franšíz.

2. Samostatná instruktorka (samostatný instruktor) JumpingClay

Výhodu tohoto modelu je nízká vstupní investice s rychlou návratností a flexibilní pracovní doba. Pracujete "na sebe" neboli tzv. "na volné noze". Předpokladem je tedy, že máte živnostenský list. Smlouvou si zajistíte exkluzivitu území, právo používat značku JumpingClay, know how a výhodné nákupní ceny.

JumpingClay je úžasný produkt, s kterým se Vám otevírá mnoho pracovních příležitostí:

 • Kroužky pro školky a školy s výukovými sety a hmotou JumpingClay Pravidelné kurzy pro veřejnost - kurzy tvoření s JumpingClay na různých úrovních zručnosti pro všechny věkové skupiny
 • Sezónní workshopy pro veřejnost - např. modelování vánočních či velikonočních dekorací (vhodné pro děti s rodiči)
 • Kurzy tvoření v domovech seniorů - procvičování jemné motoriky a radost z výtvorů přispívá seniorům ke kvalitnějšímu životu. 
 • Animace dětí - na dětských narozeninách, svatbách, firemních akcích pro rodiny zaměstnanců, akcích pro děti pořádaných městem či obchodním centrem. Animační program s JumpingClay můžete doplnit i jinými aktivitami pro děti a zvýšit tak atraktivitu Vaší služby (malování na obličej, výroba slizu apod.). 
 • Výroba figurek na dorty na míru - z hmoty JumpingClay se skutečně modelují i figurky na narozeninové či svatební dorty! Jedná se trvalou dekoraci na památku, která není určena k jídlu. 
 • Tvorba dekorací, figurek či šperků - ve svém volnu můžete modelovat nejrůznější výtvory z JumpingClay určené k prodeji na Vašich akcích nebo online.
 • Prodej sortimentu JumpingClay - na prodejních akcích můžete prodávat sortiment JumpingClay

Vlastní provozovny

Praha 

Franšízové provozovny

Celosvětově více než 650 ve více než 40 zemích 

Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

 • Školení
 • Exkluzivní nákupní ceny na celý sortiment JumpingClay
 • Marketingové materiály za výrobní ceny
 • Průběžné konzultace 
 • Poradenství v oblasti marketingu a reklamy
 • Pomoc s vytvořením plánu aktivit, definováním cílové skupiny a business plánu

Potřebná počáteční investice

 • Vlastní prodejna či stánek - cena licence závisí na počtu obyvatel definovaného území: 15.000 Kč pro malá města do 25.000 obyvatel, 30.000 Kč pro města s přibližným počtem 50.000 obyvatel a  50.000 Kč pro města nad 100.000 obyvatel. Roční obnovovací poplatek je fixní ve výši 9.000 Kč. Hodnota prvotní objednávky zboží min30.000 Kč. Neplatí se procento z obratu.
 • Cena licence pro samostatnou instruktorku/instruktora je 9.950 Kč. Roční obnovovací poplatek je 2.700 Kč. Není stanovena minimální výše prvotní objednávky zboží. Neplatí se procento z obratu.
 • Smlouva se uzavírá na 3-5 let s možností obnovení.

Základní požadavky

 • Jako franšízant nepotřebujete předchozí znalosti v této oblasti.
 • Po zakoupení licence je nutné, aby se příjemci zúčastnili kurzu modelování a práce s programy JumpingClay.

Informace o franšízorovi

Matio s.r.o.

Novodvorská 995/83, 14200 Praha

+420 273 136 956

info@jumpingclay.cz

jumpingclay.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Gabriela Velková

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo JumpingClay.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefon *
E-mail *

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.