Významná akvizice

Obchodní centrum zahrnuje celkem přes 38 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a přibližně 1100 parkovacích míst.
Čtvrtek
09.07.2015
Atrium European Real Estate dokončila koupi 75% podílu v pražském nákupním centru Arkády Pankrác.
 

Oživení ekonomiky v České republice se projevuje ve všech oblastech, včetně nákupu a prodeje nemovitostí. Jedním z významných obchodů na trhu obchodních center se stal nákup 75 % podílu v obchodním centru Arkády Pankrác společností Atrium European Real Estate.  Prodávajícím byla společnost Unibail-Rodamco S.E. Transakce byla podepsána v lednu 2015, ovšem k jejímu uzavření bylo nutné získat potřebná povolení.

Uzavření tohoto obchodu je jasným důkazem, že zavedená nákupní centra s dobrou výkonností představují v současné době ve střední Evropě nejvyhledávanější a nejlikvidnější skupinu aktiv,“ komentuje obchod Alexander Rafajlovič ze společnosti Cushman & Wakefield, která byla během obchodu poradcem firmy Atrium.

Dobrá adresa

Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác bylo otevřeno v roce 2008. Nalézá se nad stanicí metra Pankrác v místě, kde se v budoucnu očekává prudký rozvoj především kancelářských objektů. Objekt zahrnuje celkem 38 200 m2 pronajímatelné plochy a přibližně 1 100 parkovacích míst. 

Najdeme zde zhruba 120 maloobchodních nájemců, z nichž většina náleží do segmentu módního zboží středního a vyššího segmentu. Mezi významné nájemce patří například Albert, prodejna Datart nabízející sortiment elektroniky či módní značky H&M, New Yorker, Humanic, Peek & Cloppenburg, Inditex či LPP Group.