Pošta se mění

Česká pošta chce letos k 78 franchisovým pobočkám přidat dalších 200.
Pátek
11.01.2013
Česká pošta šetří. Rozhodla se rozšířit počet franchisových poboček.
 

Česká pošta plánuje letos přeměnit dalších 200 poboček na franchisové nesoucí jméno Pošta Partner. Bude se jednat především o pošty, které nejsou příliš vytížené. Pošta si tímto krokem slibuje úsporu nákladů. V současné době provozuje v České republice 3238 poboček, z toho těch franchisových je 78. Česká pošta chce franchisovou síť rozšiřovat i nadále.

„Pošta sice má o rozšiřování představu, ale v tuto chvíli stále čekáme na postoj Českého telekomunikačního úřadu. Ten nově stanovil parametry (podle počtu obyvatel v obci, vzdálenosti k nejbližší poště ze sídelního celku apod.), kde musíme zachovat pobočkovou síť, ale konečné číslo zatím nezveřejnil. Pokud jde o franchisy, v nejbližších letech by mělo jít o stovky míst", dodává mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Pošta hledá partnerství především s místními úřady, ale v řadě regionů jedná také s místními obchodními řetězci. V současnosti takto spolupracuje s řetězcem COOP. Pošta se však také nebrání spolupráci s malými živnostníky, majiteli malých obchodů. Podle Mravinace mají zájem o franchisu v malých obcích především obchodní řetězce z důvodu konkurence.