ČSOB jde do franchisy

ČSOB se svou značkou Era chce proniknout do menších měst kolem 10 tisíc obyvatel. Pomoci ji k tomu má nový partnerský koncept Era partner.
Pondělí
11.03.2013
Proniknout do menších měst chce ČSOB. Pomoci ji k tomu má koncept Era partner.
 

Československá obchodní banka přichází na trh s novým obchodním konceptem Era partner, který bude fungovat na principu franchisingu. Cílem je dostat se více ke klientům i v malých městech, kde je náročné vybudovat velkou pobočku. Konkrétní zájem má o města s počtem obyvatel kolem 10 tisíc. Pilotní projekt chce spustit v prvních 16 městech jako Veselí nad Moravou, Bystřici pod Perštejnem, Kralupech nad Vltavou či Humpolci.

Era partner bude provozovat pobočku v nájmu banky. Pobočka bude vybavena dle standardů banky. Na ní bude moci Era partner nabízet široké portfolio bankovních produktů. Na místě banka nabídne i vkladový bankomat pro výběr či vklad hotovosti. Potřebná vstupní investice na obchodní místo se bude pohybovat kolem 500 tisíc korun. Banka může půjčit na financování půjčku až ve výši 50 % vstupních výdajů. Partner bude mít v průběhu spolupráce možnost navýšit svůj profit o podíl z výnosu kvalitních produktů.

Na bázi franchisingu už na českém trhu působí od roku 2011 banka UniCredit Bank, která nabízí koncept spojení obchodního místa a partnera (samostatného podnikatele). V rámci pobočkové sítě má ve vlastní režii asi kolem 100 provozoven a asi kolem 38 partnerských obchodních míst.

Pro více informací kontaktujte redakci zde.