Zájem o franchisu sílí

Za ČAF se tiskové konference zúčastnili její prezident Jan Gonda, člen správní rady Lubomír Milek, výkonná manažerka Petra Ritschelová a člen dozorčí rady Aleš Tulpa. Data z Franchising reportu Česká republika 2012 představila Barbora Štanglová, šéfredaktorka magazínu Vlastní firma FRANCHISING.
Pátek
17.05.2013
Česká asociace franchisingu uspořádala tiskovou konferenci. PROFIT system na ní prezentoval aktuální data z trhu.
 

Jak se vyvíjel český franchisový trh v roce 2012? Jaké nové koncepty se v tuzemsku objevily? Jaký vývoj lze očekávat v následujících letech? Přesně takové informace z Franchising reportu Česká republika 2012 prezentovala poradenská společnost PROFIT system na tiskové konferenci pořádané Českou asociací franchisingu (ČAF) v úterý 14. května u příležitosti chystaných Dní otevřených dveří franchisových konceptů. Ty budou probíhat ve dnech 29. a 30. května.

O tom, že mezi veřejností je o franchisový způsob podnikání zájem, svědčí i účast novinářů, mezi nimiž nechyběli ti z předních českých médií jako ČTK, Aktuálně.cz nebo iHned.cz. I jejich dotazy směřovaly do hloubky probíraného tématu. Nejvíce je zajímaly nové koncepty mířící do České republiky. Díky tomu se tak do světa dostaly informace o záměrech v tuzemsku značek jako například Broaster Chicken, Skinial, Directreal nebo CIPO&BAXX.

„Jsme rádi, že zájem českých novinářů o oblast franchisingu neutichá, ba spíše naopak. Veřejnost si tak pomalu zvyká na fakt, že franchising neodmyslitelně patří mezi moderní způsoby rozvoje společností. Tomu nasvědčuje i neustále rostoucí počet franchisových značek majících zájem o vstup na náš trh,“ říká Barbora Štanglová, šéfredaktorka magazínu Vlastní firma FRANCHISING, jehož vydavatelem je poradenská společnost PROFIT system. I podle ČAF se tisková konference vydařila. "Jednalo se dle našeho názoru o úspěšnou akci, o čemž svědčí i množství mediálních výstupů z ní," říká výkonná manažerka ČAF Petra Ritschelová s tím, že do budoucna chystá Asociace další aktivity na podporu franchisingu v ČR.

Kromě výše uvedených médií informace prezentované na tiskové konferenci zveřejnili mimo jiné Hospodářské noviny, deník E15, servery Novinky.cz, ProByznys.info, mam.ihned.cz, ct24.cz nebo finance.cz