U nás má Insia zastoupení po celé republice. Díky spolupráci se strategickým partnerem Marsh je schopna klientům nabídnout drobné občanské pojištění i pojištění složitých průmyslových rizik.
Čtvrtek
19.03.2015
Síť pojišťovacích makléřů se chystá expandovat do dalších zemí. Alespoň jedna z nich by měla být mimo EU.
 

V České republice a na Slovensku působí momentálně pod hlavičkou Insia více než 1600 registrovaných členů sítě. Společnost Insia Europe, která akvizici franšízantů zahájila zhruba před půl rokem, se pak může opřít o práci zhruba 50 franšízových partnerů, kteří řídí aktivní pobočky v Polsku, Rumunsku a Itálii. Plány má však Insia ještě větší.

„Během následujících let chceme vybudovat širší a stabilní síť v těchto zemích a otevřít nové pobočky v dvou až třech dalších státech. Pravděpodobně se bude jedna ze zemí, do které chceme vstoupit, nacházet mimo Evropskou unii,“ říká Jana Maříková, zástupce výkonného ředitele INSIA Europe SE s tím, že i v dalších letech chce síť pojišťovacích makléřů pokračovat ve stabilním růstu a dále posilovat pozici jako technologického inovátora a současně také jednoho z nejvýznamnějších hráčů na středoevropském pojistném trhu.

I přes EU rozdíly existují

Insii se na zahraničních trzích daří, i když se musí vyrovnávat s odlišnostmi pojišťovacích trhů. A to i přesto, že v Evropské unii funguje téměř „jednotný pojistný trh“. Realita je totiž poněkud odlišná. „Pouze v České republice můžeme fungovat pod dvěma licencemi zároveň - jako pojišťovací makléř i pojišťovací agent. Rozdíly jsou ale například i ve způsobu placení klientů za naše služby,“ vysvětluje Maříková s tím, že většina českých klientů platí bez problémů bankovním převodem, v Itálii převažují šeky a hotovost, v Rumunsku hotovost. V těchto zemích makléř také rovněž nesmí vydat smlouvu, aniž by byla předem uhrazena, nepoužívají se variabilní symboly.

Celkově je proces sjednávání pojistných smluv a s tím souvisejících procesů podle Maříkové v ČR výrazně jednodušší. V Rumunsku naopak všichni makléři disponují velmi sofistikovanými IT systémy, které například umožňují získat v pojištění aut nabídku pojišťovny online, porovnat s dalšími pojišťovnami a vystavit smlouvu a fakturu.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012