Asociace bez dvou realitek

Čtvrtek
26.03.2009
Realitní společnosti Arden Reality a Chirš již nejsou členy České asociace franchisingu. Rozhodli o tom ve středu členové asociace.
 

Arden Reality se již několik týdnů potýkají s obrovskými problémy a jsou v likvidaci. Podle informací policie dluží svým klientům přes 21 milionů korun. Ti na společnost podali celkem přes 40 trestních oznámení, podle policie mohou ještě přibýt další. Šéf společnosti Milan Vašek je od listopadu ve vazbě. Členové asociace rozhodli o vyloučení Arden Reality, která podle šéfa ČAF vůbec nekomunikuje, jednomyslně.

Chirš již bez franchisy

Součástí asociace již není ani realitní kancelář Chirš, která se podle svých představitelů přestala rozvíjet formou franchisingu. O vystoupení z ČAF firma požádala sama. Podle dřívějších informací měla ale i tato realitní kancelář určité finanční problémy.

Asociace se loni rozrostla

Česká asociace franchisingu se v loňském roce rozrostla o pět členů na 31 členů. Novými řádnými členy se staly systémy Vitaland a Naturhouse. Dalším řádným členem se stala poradenská společnost PROFIT systém. Novým advokátem je český Hájek&Zrzavecký. Reality Škorcová je mimořádným a firma Triton Hunters přidruženým členem asociace.


/2/
zobrazit více