"Doba, kdy jsme během tří let dokázali ztrojnásobit svou pobočkovou síť, je za námi. V současné době se soustředíme na posilování inovativních digitálních kanálů," říká Tomáš Tichota, ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank
pondělí
07.03.2016
Co říká UniCredit Bank na vstup nového konkurenta na trh? Nejen na to jsme se v Rozhovoru týdne ptali Tomáše Tichoty, ředitele Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank.
 

Jaký byl rok 2015 pro síť partnerských poboček UniCredit Bank Expres?

V minulém roce oslavily první franšízy v naší distribuční síti 5 let od svého otevření a my vidíme, že franšízy bezezbytku naplňují vysoké ambice, se kterými jsme tento unikátní koncept v roce 2010 uváděli na trh. Tak jako v předchozích letech, i v minulém roce rostl výrazně objem obchodů a podíl produkce těchto poboček v rámci retailového bankovnictví. Franšízy se zároveň dostaly na špičku z hlediska spokojenosti klientů a kvality poskytovaných služeb.

V médiích se objevily zprávy o prodeji části poboček společnosti Partners. Jak momentálně funguje Vaše spolupráce?

Žádné pobočky jsme neprodali a neprodáváme. V loňském roce se společnost Partners stala master-franšízantem vybraných franšízových obchodních míst UniCredit Bank. V těchto franšízách má klient kompletní bankovní služby a kompletní finanční poradenství pod jednou střechou. Jinými slovy dostává celou paletu bankovních produktů a služeb tak jak je zvyklý na jakékoli pobočce banky, ale zároveň může využít nezávislého finančního poradenství v jakékoli oblasti finančních potřeb.

Jaké jsou Vaše další plány, co se rozšiřování pobočkové sítě týká?

Ta doba, kdy jsme během tří let dokázali ztrojnásobit svou pobočkovou síť, je za námi. Z hlediska rozvoje distribuční sítě jsme naplnili své strategické plány. V současné době se soustředíme na posilování inovativních digitálních kanálů.

Koncem loňského roku se na franšízovém trhu objevil další subjekt, jež působí ve stejném oboru jako vy – OK Point. Změnila se nějakým způsobem strategie UniCredit Bank v důsledku nové konkurence na trhu?

Jsme rádi, že s podobným konceptem přichází i další firmy, což dokazuje, že i tyto firmy vidí potenciál ve spojení bankovních služeb a finančního poradenství. Na naší strategii se ovšem nic nemění. Náš koncept je založen na plně vybaveném obchodním místě s bankovním personálem a přístupem do bankovního systému. Pro klienta z hlediska obsluhy není rozdíl, jestli navštíví naši standardní pobočku nebo franšízu. Ale samozřejmě existují i jednodušší způsoby, jak klientům základní bankovní produkty zprostředkovat.

Co Vaše partnery na podnikání pod hlavičkou UniCredit Bank láká nejvíce?

Nejvíc zájemců k nám chodí s představou, že budou mít do svou vlastní banku a vydělají miliony. Těchto lidí je opravdu hodně a jejich sny zůstávají opravdu jenom sněním. My potřebujeme podnikatele, kteří o úspěchu jen nesní, ale které baví cesta k úspěchu - k dobře fungující franšíze se spokojeným personálem a především spokojenými klienty. Budu rád, když na kteroukoli z našich franšíz zavítáte, protože takové franšízanty tam rozhodně potkáte.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012