V kategorii pojišťovací makléř roku 2015 se INSIA umístila na druhém místě a podle serveru oPojištění.cz jí patří druhá příčka i v žebříčku TOP 30 největších pojišťovacích makléřů.
Úterý
14.06.2016
Makléřská síť INSIA dává partnerům možnost nastavit si vlastní obchodní cíle. V současnosti má na 380 kanceláří v Čechách a na Slovensku.
 

Statistiky dokládají, že spolu s ekonomikou se dařilo v roce 2015 i českému pojistnému trhu. Potvrzují to i data společnosti INSIA, která rostla zejména v segmentu neživotního a havarijního pojištění a v oblasti tzv. povinného ručení. Zatímco tyto tři produkty se ukázaly jako profitabilní, nastal v minulém roce pokles u běžně placeného pojištění a to nejen v důsledku daňových změn, ale také kvůli tlaku veřejnosti a diskuzím o vysokých provizích v oblasti životního pojištění. Přesto INSIA dosáhla v minulém roce dle konsolidované účetní uzávěrky dynamického růstu tržeb ve výši 20,2%.

V současné době má INSIA přes 380 kanceláří v Česku a na Slovensku. Nárůst počtu nových partnerů je přitom podle generálního ředitele Ivana Špirakuse pozvolný, protože na potenciální partnery jsou kladeny vysoké nároky jak po stránce profesní, tak etické. „Kromě požadavků na odbornost a pečlivého prověřování potenciálních partnerů při vstupu do sítě je důvodem důsledná kontrola kvality. Partnerství v síti INSIA považujeme za exkluzivní a pokud partneři nesplňují vysoké nároky, musí bohužel odejít,“ říká o podmínkách spolupráce generální ředitel Špirakus.

Společnost INSIA buduje síť kanceláří, které jsou všechny postaveny na principu franšízingu. Svým partnerům nabízí možnost samostatného podnikání, ve kterém si sami určují výkon a nejsou tak tlačeni k dosažení nastavených obchodních výsledků. Mezi atraktivní prvky konceptu patří i to, že INSIA neúčtuje vstupní licenční poplatek. Přes tyto pobídky se však firma potýká s malým počtem kvalitních kandidátů. „Jako řada jiných společností narážíme na nedostatek vhodných kandidátů, kteří mají jak zkušenosti v oboru, tak dostatečné podnikatelské myšlení,“ komentuje personální faktory bránící dalšímu růstu Ivan Špirakus.

V blízké budoucnosti se chce INSIA dále zaměřovat na zvyšování komfortu práce makléřů a vytváření obchodních nástrojů pro zefektivnění prodeje. Za tím účelem vyvíjí nové služby pro franšízanty. „Inovujeme naše obchodní a provozní systémy a přinášíme nové exkluzivní produkty. Z posledních bych zmínil cestovní pojištění pro firmy INSIA Travel a přímé sjednávání autopojištění z našeho on-line srovnávače,“ uzavírá novinkami Ivan Špirakus.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012