Šanci na získání licence MBI mají kandidáti, kteří mají výborné komunikační a obchodní dovednosti, jsou ochotni se vzdělávat a kromě minimálně středoškolského vzdělání disponují dostatečným kapitálem na rozjezd vlastní pobočky.
Úterý
12.07.2016
Společnost specializující se na finanční poradenství MBI spouští mezinárodní franšízový systém. Plánuje otevřít 33 provozoven.
 

Společnost MBI je založena na velkém počtu produktů v oblasti investic, investičních aktiv a privátního bankovnictví, které vyvíjí spolu s partnery jako například MasterCard nebo Raiffeisen Bank. Po dvou letech příprav MBI spouští první mezinárodní franšízový systém ve finančnictví a hledá franšízanty, kteří se chtějí uplatnit na poli finančního poradenství.

Pro to, aby se zájemce stal franšízantem, nepotřebuje předchozí zkušenosti z finančního sektoru. Rozhodujícím faktorem pro přidělení licence je především podnikatelský duch a schopnost vést tým. MBI franšízantům poskytuje přístup k již existujícím klientům nebo k exkluzivním produktům. „Franšízant MBI má také pravidelnou podporu od MBI Headoffice, průběžné poradenství a péči, aktivní rozvoj produktů a služeb, intranet nebo průběžný controlling a benchmarking,“ říká jednatel MBI Igor Minjarík s tím, že franšízant získává i exkluzivitu pro danou lokalitu se stávajícími i potenciálními klienty a PrivateBrokery.

Atraktivita franšízového konceptu je podle Igora MInjaríka i v tom, že propojuje lifestyle s finančními službami. Společnost totiž nabízí zaregistrovaným uživatelům prostřednictvím MBI Passportu unikátní slevy na kulturní akce nebo zvýhodněné ceny dovolených. „Pokud mluvíme o investicích, zde je důležité říct, že u MBI se vynaložené investice do pěti let zdesetinásobí,“ popisuje výhody konceptu Igor Minjarík. Počáteční investice do konceptu je přitom asi 400 tisíc korun na zařízení nové provozovny a dalších 190 tisíc zaplatí zájemce za franšízovou licenci.

V České republice má zatím MBI 6 poboček, z nichž jeden MBI Store je již připraven pro potenciálního franšízanta. Přestože počet franšízantů a partnerů podle Igora Minjaríka rychle narůstá nejen u nás, ale i na Slovensku a v Maďarsku, nemusí být podnikatelé tímto růstem zaskočeni. „Stále hledáme nové zájemce, kterým umíme poskytnout atraktivní lokality k podnikání,“ uzavírá Igor Minjarík s tím, že do roku 2020 plánuje MBI mít v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku 100 franšízových partnerů.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012