Partneři sítě UniCredit Bank skládají vratnou kauci ve výši 500 tisíc korun a v podobné výši se pohybují i provozní náklady v prvních několika měsících provozu.
Čtvrtek
04.08.2016
UniCredit Bank završila růst pobočkové sítě a chce se soustředit na vytváření atraktivních produktů pro zákazníky a rozvoj online distribučních kanálů.
 

Bance UniCredit se v průběhu pětiletého období budování sítě podařilo pokrýt většinu území Česka a celkové číslo 151 poboček je podle vyjádření společnosti třeba pokládat za konečné. Namísto dalšího rozšiřování se hodlá zaměřovat na inovaci produktové nabídky. Další rozšiřování vlastní nebo partnerské sítě neplánujeme. Momentálně ale v pilotním provozu testujeme nový koncept bankovních kiosků v obchodních centrech s omezenou produktovou nabídkou. První kiosky najdou naši klienti v pražských Letňanech a na Slovensku v Nitře,“ říká mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek.

Partneři vstupující do sítě získávají podle mluvčího kompletně vybavené obchodní místo včetně potřebného IT vybavení a iQ bankomatu třetí generace, který nabízí základní hotovostní operace 24 hodin denně. Z počátku je partnerům poskytována i cílená marketingová podpora, zodpovědnost za regionální propagaci však postupně přechází na místní pobočky. Koncept partnerům nabízí kromě kvalitní a zavedené značky možnost postavit vlastní podnikání na poskytování inovativních bankovních produktů, přičemž mají rovněž možnost zapojit se do systému vzdělávání a získávají i podporu specialistů při řešení jednotlivých obchodních případů.

Zájemci o provoz partnerské pobočky musí mít především kvalitní znalost konkrétního regionu a musí rovněž disponovat širokou sítí kontaktů. Základní podmínkou je trestní a finanční bezúhonnost. Za ideálního kandidáta je považován takový podnikatel, který má prokazatelné zkušenosti s vedením obchodního místa a zkušenosti s finančním sektorem. Pokud však zájemce prokáže silnou motivaci, detailní znalosti a proobchodní orientaci, nemusí být předchozí kariéra v bankovnictví nutností.

S konceptem partnerských bankovních poboček se banka inspirovala v západní Evropě, kde mají již dlouhou tradici. S rozšiřováním pobočkové sítě UniCredit Bank prostřednictvím partnerských obchodních míst banka začala v roce 2010. Koncept tak funguje již šestým rokem pod značkou UniCredit Bank Expres, přičemž z celkového počtu poboček je 51 obchodních míst partnerských, provozovaných na principech franšízingu.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012