Blíže franšízantům

Konec letošního roku bude pro českou společnost ORION představovat významný mezník. Po pěti letech svého působení na trhu totiž uvede do provozu stý obchod nabízející svým zákazníkům výrobky pro domácnost. Vedení společnosti chce rovněž zprovoznit vlastní a franšízové prodejny, které jsou momentálně ve finální fázi příprav, a následně celou síť remodelovat tak, aby se obchody více přiblížily svým zákazníkům.
Kromě chystaného remodelingu obchodů plánuje firma i modernizaci logistického centra pro 48 franšízových a 32 vlastních prodejen. Celkový počet obchodů ORION – český obchod pro domácnost bude na konci roku rozšířen na 83 v Čechách a 22 na Slovensku, přičemž v Novém roce 2017 bude mít síť 105 prodejen.
Atraktivita konceptu spočívá podle zástupce pro franšízing Tomáše Malocha především v relativně nízkých vstupních nákladech a propracovaném know-how. „Orion má jasně nastavená pravidla a směr a proto je tak úspěšný,“ vysvětluje Tomáš Maloch s tím, že očekávaná návratnost investice je v ideálním případě asi 2,5 roku.
Vzhledem k tomu, že ORION momentálně dosahuje hranice sta obchodů na trhu, je pro společnost čím dál složitější hledat vhodné lokality, a proto se snaží pronikat do ještě neobsazených míst v Česku a na Slovensku. Zájem má o dosud méně obsazený region jižních a západních Čech a o zbývající města nad 10 tisíc obyvatel jako je například Čáslav, Vyškov nebo Havířov. Mezi další faktory bránící šíření konceptu patří podle Tomáše Malocha omezená nabídka kvalitních lokalit nebo nedostatek financí ze strany franšízantů.
Ke kvalitní franšízové spolupráci patří pravidelné schůzky mezi poskytovatelem licence a franšízanty, které se konají minimálně jednou ročně formou konzultací nebo školení. Společnost Orion není v tomto smyslu výjimkou a pro franšízanty připravuje nový typ setkání, která budou i nadále provozována dvakrát ročně. „Chceme ale zcela změnit styl setkávání, přičemž bude důraz kladen zejména na individuálnější přístup ke každému franšízantovi," uzavírá Tomáš Maloch.
PŘEČTI ČLÁNKY

Výrobce interiérových dveří a zárubní dosáhl v roce 2022 tržeb přes 420 milionů Kč. Výrazně se na tom podílely i franšízové pobočky.
Zakázek hodně a lidí málo. Také proto se řada značek ze stavebnictví rozhodla expandovat do regionů prostřednictvím franšízové spolupráce. Koho hledají?
K podnikání pod hlavičkou franšízové sítě Lomax v Rakovníku se Michal Šperl dostal vlastně náhodou. Jak se mu daří?
Výrobce dveří a oken VPO Protivanov rozvíjí svou síť poboček i prostřednictvím franšízových licencí. Konceptu se daří i v menších městech.
Franšízanty Maxeco se stávají podnikatelé hledající nové příležitosti i spokojení zákazníci. Co všechno ovlivňuje jejich byznys?
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.
Podle amerických statistik může být franšízová síť s vyššími investičními potřebami dlouhodobě úspěšnější.
„Naším strategickým cílem je udržet trend v expanzi nových prodejen a zajistit rozvoj náš i obchodních partnerů," říká Jaroslav Smrčka, manažer sítě Traficon.
Populární na fóru
Nový tip na podnikání
Dánská značka nábytku pro děti Flexa míří do Česka. Chce vybudovat síť prostřednictvím franšízantů. Co myslíte, jak se jí povede v přímém souboji s...
Mezera na trhu?
p.Plesník můžete mi zavolat či napsat,potřeboval bych poradit.děkuji 602369757
Kde je mezera na trhu?
Pokud je tento systém na cestě zlepšit podmínky k podnikání v České rebublice, tak jim jen tleskám. jen vezměte v potaz, že malé firmy mají malé tj. nízké finanční...
Kde je mezera na trhu?
Komentář