Úspěchem naplněné franšízy

S konceptem franšízových poboček se banka inspirovala v západní Evropě, kde mají již dlouhou tradici. S rozšiřováním pobočkové sítě UniCredit Bank začala v roce 2010.
Středa
12.04.2017
Franšízy UniCredit Bank měly loni rekordní obchodní výsledky. Po sedmi letech rozšiřování franšízové sítě je koncept úspěšně naplněn.
 

Již 10% podílu na českém trhu s banovnictvím a financemi dosahuje v tuto chvíli UniCredit Bank. Historie banky na českém trhu sahá až do roku 1868 a více než dvacetiletou historii má společnost na Slovensku. V Česku má v tuto chvíli stovku vlastních poboček, a 51 franšíz. Je příkladem úspěšně fungující franšízové sítě. Loňský rok byl pro franšízy UniCredit Bank rekordní z hlediska obchodních výsledků.

"Franšízovou sítí jsme v minulosti pokryli všechna místa, která jsme pokrýt chtěli. Tím jsme koncept naplnili a dnes jsme s franšízovou sítí velmi spokojeni. Nadále vykazujeme dvouciferný růst. Franšízy jsou také mezi pobočkami na špičce z hlediska spokojenosti klientů, stability bankéřů, ve výsledcích našich kontrolních nákupů, atd. Důležitým signálem úspěchu je pro nás i to, že si řada našich franšízantů v minulých měsících přibrala další obchodní místo," říká ředitel Alternativní distribuce UniCredit Bank Tomáš Tichota.

Pozitivní a loajální součást banky

U každé franšízy UniCredit Bank pravidelně vyhodnocuje rentabilitu a obchodní potenciál. Za celých 7 let nemusela banka podle Tichoty zavřít jedinou franšízovou pobočku, několik málo se jich pouze přesunulo do nové lokality. "Už několik let je tedy naše síť velmi stabilní, což vyplývá i z podstaty bankovního odvětví a požadavků klientů. Běžný vývoj v naší franšízové síti spíš vypadá tak, že se někdo z franšízantů rozhodne odejít a jeho pobočku buď ihned převezme někdo další, nebo ji po přechodnou dobu provozuje banka, než se najde nový franšízant," vysvětluje Tichota s tím, že UniCredit Bank uvedla franšízy na český bankovní trh před sedmi lety, a doposud nikdo úspěšný koncept nedokázal zkopírovat.

V čem jsou franšízy pro UniCredit Bank přínosem? Staly se rychle po založení ziskovými projekty, což je podle Tichoty následek podnikatelského elánu, vytrvalosti, dobrého výběru lidí, i znalosti regionu. S klasickými pobočkami by se jistě bankovní koncept rozšiřoval o poznání pomaleji. "Vedle toho je velmi inspirativní vidět, kolik různých modelů pro úspěch existuje. Franšízanti nepotřebují náš korporátní systém odměňování, nezajímá je tržní medián platu bankovního poradce, apod. Jsou pragmatičtí, obchodně orientování, ale také pozitivní a loajální. To z nich dělá důležitou součást naší banky," doplňuje Tomáš Tichota.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012