Vydělávat z plateb a převodů

Potřebná částka pro start podnikání s Payserou je kolem 125 tisíc eur, cenrála neumožňuje financovat franšízy úvěrem, půjčkou, či skrze utajované zdroje.
Pátek
28.07.2017
Paysera poskytuje obchodníkům systém bezhotovostních plateb i směnárnu v jednom. Co přesně dělají franšízanti litevské firmy?
 

Paysera zahájila svoji činnost v roce 2004 v Litvě, a v roce 2012 ji centrální banka udělila licenci k provozování platformy pro mezinárodní převod peněz, a výměnu a zpracování elektronických plateb. Společnost v současné době zaměstnává více než 100 zaměstnanců a spolupracuje s více než 50 bankami v Evropské unii, své služby nabízí stovkám tisíc zákazníků. Nyní majitel značky plánuje expanzi na další trhy. Nedávno zprovoznila firma své sídlo v Británii, a nyní hledá partnery pro nové franšízy v Evropě.

Partner získává přístup do systému pro přeshraniční bankovní převody a zpracování plateb, a také vlastních podnikových systémů, vyvinutých franšízovou sítí. Po podpisu smlouvy bude pro Payseru získávat nové zákazníky - podnikatele, kteří chtějí nabídnout veřejnosti širší škálu dostupných způsobů platby. "Franšízant odstartuje své podnikání ve fin-tech průmyslu. Bude zodpovědný za získávání nových zákazníků, prodej, marketing a rozvoj firmy. Získá naopak potřebnou systémovou integraci a možnost přizpůsobení služeb, infrastruktury, přístup k mezinárodní bankám a dalším partnerům, nezbytné školení a podporu, jakož i marketingové materiály a reklamu," vysvtětluje manažerka pro rozvoj Paysera Julija Vilkute.

Pozor na zákon

Připojení k síti Paysery vyžaduje značné investice. Částka zahrnuje počáteční poplatek za povolení, vytvoření infrastruktury pro podnikání, jakož i opatření na pokrytí provozních nákladů za první rok provozu. Vzhledem k tomu, franšízy budou muset splňovat všechny zákonné požadavky, musí partner Paysery získat status národní platební instituce. Specifické požadavky v tomto ohledu definuje zákon. Začátkem letošního března nabyla i v ČR účinnosti novela zákona o platebním styku, která do českého právního řádu začleňuje požadavky legislativy EU týkající se platebních účtů a mezibankovních poplatků za karetní platební transakce.

"Platební byznys vyžaduje podnikání ve velkém měřítku, protože marže za provedené platby jsou nízké. Hlavním zdrojem příjmů pro franšízanty zůstávají devizové transakce a platby v e-komerci. Franšízant se proto musí snažit zajistit firmě co nejvíce klientů a vyšší obrat. Při vyšším obratu se navíc snižují náklady na provoz franšízy, což znamená opět vyšší zisky," říká Julija Vilkute.

Optimistický výhled pro uchazeče o franšízy Paysera nabízí rozvoj e-komerce. "V roce 2016 dosáhla podílu 8,7 % na. maloobchodu po celém světě. V nadcházejících letech se očekává meziroční tempo růstu až 20 %. Celková hodnota bezhotovostních transakcí se v posledních letech zvyšuje ročně v průměru o 42 %. To vše znamená, že častost používání elektronických platebních metod, které podporují cca. 92 % internetového trhu, se také rychle zvyšuje," říká manažer.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012