Počáteční investice do konceptu je asi 400 tisíc korun na zařízení provozovny a dalších 190 tisíc stojí franšízová licence.
Úterý
17.10.2017
Rakouská finanční poradenská franšízová síť MBI kromě expanze do ČR připravuje i produkty pro franšízanty cizích značek.
 

Jiiž více než čtvrt století působí ve střední Evropě původně rakouská finanční poradenská společnost MBI. Licenci na provozování franšízového konceptu vlastní pro ČR, SR a Maďarsko 1. brněnská servisní a správní s.r.o. Aktuálně se firmě daří expandovat především do Maďarska, kde v tuto chvíli vlastní již 4 franšízové pobočky, dalších 7 jich pak provozuje také na Slovensku. Své franšízanty v ČR společnost MBI stále hledá, k přechodu na franšízy připravuje také 6 vlastních českých poboček. Ty jsou ale již obsazené.

"Pro nás je v podstatě lépe dosažitelné v tuto chvíli spíše Maďarsko a Slovensko, na Českou republiku se hodláme při hledání nových franšízantů soustředit až v 1. pololetí roku 2018," říká jednatel MBI Igor Minjarík. Franšízanti MBI se stávají součástí systému vzdělávání v oblasti financí, lifestylu, komunikace s klienty, a získávají například široké portfolio produktů od evropských i světových produktových partnerů. Do těch by nově podle Minjarika měly patřit také speciální produkty, určené pro franšízanty libovolné značky.

Produkty i pro cizí franšízanty

"Připravujeme speciální projekty pro franšízanty, které by jim měly pomoci při změnách evropské legislativy tak, aby na svém byznysu netratili. Více se chceme jako firma zaměřit v zákaznické oblasti na investice. I v tomto směru pak cílíme speciálně na franšízové partnery obecně, jimž chceme stejně jako klasickým klientům nabídnout investiční produkty skrze nové partnery," vysvětluje Minjarik. Do portfolia MBI patří například trvalá podpora franšízového managera a headoffice, odborná podpora v řešení obchodních případů, či centrální webová prezentace s možností prezentovat se i samostatně.

Co značka MBI požaduje od svých vlastních franšízantů? Především důsledné podnikatelské myšlení a chování, vysoké nasazení a cílevědomost, osobní angažovanost a schopnost motivovat, osobní integritu a spolehlivost. Kromě franšízového manuálu se všemi důležitými informacemi získá nový franšízant kompletní MBI Store, obdrží také veškeré marketingové materiály, které ho mají podpořit během kariéry. Na prostor nenáročný koncept nabízí multifunkční a efektivní využití MBI Storu pro jednání s klienty i pořádání eventů a konferencí.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012