Byznys pro domácí mazlíčky

Společnost Husse byla založena ve Stockholmu v roce 1987, letos značka krmiva pro domácí zvířata oslavila 30 let na trhu. Výhradní práva na prodej výrobků Husse vlastní pouze distributoři, kteří nabízejí produkty v dané oblasti a jsou zodpovědní za organizování distribuce - krmivo vozí zákazníkům domů. Dokáží navíc doporučit výrobky na míru podle druhu, stáří či váhy zvířete. Koncept úspěšně funguje v evropských zemích jako Slovensko, Polsko, Německo, Dánsko, Rakousko skrze síť franšízantů a výhradních distributorů.
"Značka husse působí nyní v 55 zemích a ve 3 kontinentech. Největší úspěch slaví tím, že jsme se jako evropská značka dostali na americký trh. Je to pro nás přínosné, jelikož koncept funguje ve všech zemích úplně stejně. Předáváme si zkušnosti, disktujeme a zažíváme podobné scénáře," říká master-franšízant Husse pro ČR Andrea Vláčilová. Díky dodávkám přímo z továrny a vynechání velkoobchodníků a maloobchodníků může Husse kombinovat konkurenceschopné ceny a velmi atraktivní marže pro franšízanty, což je jedna z příčin úspěchu švédské společnosti.
Návod na úspěch? Rozdávat vzorky a chodit na akce
Husse je také podle Vláčilové jako jediná pet food společnost uvedená na seznamu 100 globálních franšízových značek podle internetového portálu Franchise Direct, kde obstála v konkurenci značek jako Pizza Hut, Hertz nebo Hilton. Pravidla pro získání lince Husse jsou daná od centrály ve Švédsku a řídí se tím všechny země. V Česku má Husse aktuálně 24 franšíz, letos přibylo 6 nových. V rámci franšíz fungují pak distributoři Husse, kteří uzavírají smlouvy s franšízantem. Distributoři přímo spadají pod jednotlivé franšízy, které je zásobují zbožím, a domlouvají se spolu na prezentacích.
Počáteční investice do franšízy Husse se pohybuje v rozmezí 40 až 120 tisíc korun v závislosti na velikosti a umístění prodejny. Franšízanti nemusejí mít hned v začátku vlastní provozovnu, centrála ji ale doporučuje kvůli prezentaci výrobků, která podle Vláčilové silně zvyšuje úspěšnost konceptu v regionech. "Kontrolní mechanismum je v našem případě velmi jednoduchý, kdo rozdává vzorky, chodí na akce, tak zvyšuje prodej. Kdo toto nedělá, tak stagnuje a neroste," vysvětluje.
PŘEČTI ČLÁNKY

Více než polovina domácností má kočku nebo psa. Obě zvířáta žijí až dvacet let. To je příležitost vychovat si věrné zákazníky jako franšízant s krmivy Husse.
Franšízová síť Husse založila svůj úspěch na dvou faktorech – většina domácností má doma psa nebo kočku. Tím druhým je, že obstarat svou rodinnou “smečku” často nestíháme.
Letošní rok je pro franšízovou značku Husse ve znamení stabilizace sítě. Nezapomíná ale ani na expanzi a inovace.
Franšízový koncept Husse navýšil počet franšízantů na 37. Současně se pouští do připrav vlastního e-shopu.
Franšízanti a distributoři značky Husse měli v poslední době hodně práce. Češi totiž nakupovali zásoby jídla nejen pro sebe, ale i pro své mazlíčky.
Nejčtenější

Networking, který funguje. Franšíza Business for Breakfast spojuje podnikatele už 15 let. Představuje efektivní způsob, jak získat zakázky díky osobním doporučením.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Franšízová síť fitness center Contours úspěšně pokračuje v expanzi na českém trhu. Nabízí ověřený model s návratností do dvou let a podporou provozu.
Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Populární na fóru
Vše pro zákazníka
Kdyby Zepter neprodal exekutorům smlouvy za 2,5 mld v devadesátých letech a nehojil se pak na babičkách na zboží, které nechtěly, tak by se mu lépe budoval pozitivní...
Franšíza pro psy a kočky
Komentář
Na kolo s franchisou
Prosim zaslat informacie ohladne znacky Bikepoint.biz. dakujem