Rozjíždíme byznys ve stavebnictví
Aktuálně na trhu funguje 15 prodejen pod hlavičkou VPO, celkem 7 jich provozuje sám franšízor, zbylých 8 je v rukách franšízových partnerů. Značka má zastoupení zejména na Moravě, do dalších regionů Česka by ráda expandovala za pomoci franšízových partnerů. Těm se nabízí příležitost i v menších městech, i v nich totiž franšízanti konceptu úspěšně fungují. Příkladem mohou být pobočky v Bystřici pod Pernštýnem, Hranicích nebo Boskovicích. Nové partnery by vedení společnosti, která na tuzemské trhu působí už od roku 1993, rádo našlo například na Liberecku, Českobudějovicku, Praze, Uherskohradišťsku, Zlínsku či Ostravsku.
Zájemce o podnikání pod značkou VPO Protivanov investuje do rozjezdu svého nového byznysu zhruba 290 tisíc Kč. Tato částka zahrnuje kromě nájmu vzorkovny, který činí zhruba 20 až 30 tisíc Kč, také její vybavení v hodnotě cca 50 tisíc Kč, vozidlo s přizpůsobením pro transport výrobků a příslušenství, nářadí a další vybavení potřebné k bezproblémovému rozjetí a dalšímu budování podnikání franšízanta.
Marketing s centrálou
Úkolem partnera značky VPO Protivanov je její zastupování v jemu svěřeném regionu. Je na něm i jednání se zákazníky a následná realizace samotných zakázek. Ve spolupráci s centrálou firmy spolupracuje franšízant/partner na marketingových aktivitách v regionu, sbírá reference od svých zákazníků. Poskytovatel licence předá svým partnerům kompletní sortiment značky VPO Protivanov. Partneři se také budou moci opřít o podporu v oblasti marketingu, technických záležitostí a také o kontakty na koncové zákazníky, které jim centrála sítě poskytne.
Pro rozjezd podnikání je třeba, aby měl budoucí franšízant nebo partner k dispozici vhodný prostor. Ten by se měl nacházet v širším centru města, ale být může i mimo něj. Důležité je, aby zákazník pobočku snadno našel a pohodlně u ní zaparkoval. Franšízant by měl mít také k dispozici dostatečný prostor nejen pro samotný showroom, ale také sklad, ve kterém může uskladnit produkty potřebné pro následnou realizaci u zákazníka.

PŘEČTI ČLÁNKY

K podnikání pod hlavičkou franšízové sítě Lomax v Rakovníku se Michal Šperl dostal vlastně náhodou. Jak se mu daří?
Franšízanty Maxeco se stávají podnikatelé hledající nové příležitosti i spokojení zákazníci. Co všechno ovlivňuje jejich byznys?
Přemýšlíte o rozjetí vlastního byznysu, ale investovat více jak 1 milion Kč se vám nechce? I tak si svůj podnikatelský sen můžete splnit – díky franšíze.
„Rádi bychom se rozrostli do krajských měst, ve kterých zatím nemáme zastoupení," říká v rozhovoru Jakub Mulač, ředitel společnosti Solodoor Centrum.
Rozšířit své služby a produkty do dalších regionů. Takový je plán výrobce dveří a oken VPO Protivanov. Pomoci mu v tom mají franšízanti.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.
Česká pošta pokračuje v reorganizaci a rozšiřuje počet pošt Partner. Jejich provozovatelům navyšuje platby.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
„Pro zahájení franšízového podnikání je vhodná každá doba," říká Petra Tománková, manažerka pro rozvoj obchodní sítě pracovních oděvů Ardon.
Populární na fóru
Nový tip na podnikání
Tak vypadá to zajímavě. Ale radši si koupim od ověřeného dodavatele. Hodně lidí by se divilo, jaké šmejdy se prodávají. Nábytek už jen z masivu i když si...
Nový tip na podnikání
Dánská značka nábytku pro děti Flexa míří do Česka. Chce vybudovat síť prostřednictvím franšízantů. Co myslíte, jak se jí povede v přímém souboji s...
Mezera na trhu?
p.Plesník můžete mi zavolat či napsat,potřeboval bych poradit.děkuji 602369757
Kde je mezera na trhu?
Pokud je tento systém na cestě zlepšit podmínky k podnikání v České rebublice, tak jim jen tleskám. jen vezměte v potaz, že malé firmy mají malé tj. nízké finanční...
Kde je mezera na trhu?
Komentář