Vzdělávání pro budoucnost
„Když umíte myslet, dokážete mnoho věcí,“ říká zakladatel Young Engineers Amir Asor a jeho slova bezezbytku naplňuje poslání, které si jeho společnost vytýčila za cíl. A to připravit současnou generaci žáků a studentů ve věku od 4 do 15 let na budoucnost a dát jim tak šanci získat náskok, který následně využijí při vstupu na pracovní trh. Své zastoupení chce vzdělávací franšíza zaměřená na vzdělávání v oblasti vědy, techniky, strojírenství a matematiky najít i u nás, a to prostřednictvím franšízantů.
Franšízoví partneři, kteří aktuálně pod hlavičkou Young Engineers, by se dali rozdělit do dvou skupin. Část z nich má zkušenosti s dětmi. Vědí, jak k nim přistupovat, jak s nimi komunikovat, jak jim vysvětlit jednoduchá i složitější témata. „Vzdělávací stránka není složitá. Franšízant tak rozhodně nemusí mít pedagogické zkušenosti. Myslím si tedy, že se základními dovednostmi to zvládne každý,“ prozrazuje Amir Asor s tím, že druhý typem franšízantů jsou lidé, kteří mají k poslání velmi blízko, ale nemají na samotnou výuku schopnosti, nebo nemají zájem vést kurzy sami. Ani to však není problém, protože si mohou najmout instruktory.
Zájemci o připojení se k síti, která funguje v 50 zemích světa, se musí připravit na investici ve výši zhruba 1,5 až 20 tisíc dolarů, která pokryje náklady spojené s otevřením pobočky. Konečná výše investice je ovlivněna velikostí pobočky a také jejím vybavením. Každé centrum Young Engineers získá územní exkluzivitu pro její spádovou oblast se zhruba 100 tisíci obyvateli, díky čemuž je podle franšízora zajištěn úspěšný provoz dané jednotky. Důležité pak je samotné umístění centra. Jako ideální se jeví vybudovat jej v oblastech s vysokou koncentrací dětí, v místech, kam jsou zvyklé chodit – tedy v blízkosti škol či školek.
PŘEČTI ČLÁNKY
„Každý, kdo rozpozná krásu našeho vzdělávacího poslání, je způsobilý stát se franšízantem Young Engineers,“ říká zakladatel tohoto amerického vzdělávacího konceptu Amir Asor.
Franšízových příležitostí pro podnikatele vidící budoucnost v oblasti školního i mimoškolního vzdělávání, je v Česku celá řada. Tady jsou si některé z nich.
Williama, prince z Walesu, zaujal koncept Young Engineers. Líbí se mu jeho přístup, který v dětech vzbuzuje nadšení pro techniku. Zaujme i franšízanty v Česku?
Franšíza Young Engineers působí v 50 zemích světa. Nyní chce expandovat i k nám. Dětem nabízí vzdělání v perspektivních oborech.
Česko je pro franšízové koncepty dlouhodobě atraktivní lokalitou pro expanzi. Míří k nám značky z nejrůznějších oborů. Podnikatelé tak mají z čeho vybírat.
Nejčtenější
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Franšízová síť klinik Nutriadapt navyšuje počet poboček a optimalizuje jejich ziskovost díky promyšleným službám. Koncept nám představila jednatelka společnosti Marta Nosková.
Skupina Partners vykázala skvělé výsledky za první pololetí 2024. Jaké jsou příčiny tohoto úspěchu?
Na český trh vstupuje DPE International, která staví rodinné domy. Naučí to i franšízanty bez zkušeností z oboru.
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické