Absurditou roku je nakládání se zeminou

Čtvrtek
04.12.2008
Úřednický šiml vládne dál. Podnikatelé za letošní Absurditu roku zvolili ve stejnojmenné anketě povinnost nakládat se zeminou jako s odpadem a administrativu s tím spojenou.
 

Mezi horkými kandidáty letošního roku byla také kniha jízd, kterou kritizuje i samotný ministr průmysl. "Je to zbytečné papírování, které beztak většina podnikatelů různými způsoby obchází. Připravujeme proto návrh, který dosavadní praxi změní,“ řekl Martin Říman.

Absurdity stále straší

Absurdit, které znepříjemňují podnikatelům život, je v Česku stále dost. V letošním roce na titul kandidovalo sedm adeptů ze zhruba stovky tipů. Byly mezi nimi například také nutnost obejít tři úřady při jedné změně předmětu podnikání či sídla firmy, potvrzení o bezbariérovosti prostor.

O výstavě musíte hlásit

Vítěz loňské ankety je již pohřben. Nutnost podnikatele hlásit tři dny před výstavou živnostenskému úřadu, že na výstavě bude, totiž nepřežilo ani rok po svém loňském vítězství v anketě. Povinnost hlásit úřadu práce služební cestu cizince, která byla loni jakožto absurdita také mezi sedmi nominovanými, skončí v lednu. Další ale zůstávají.