Ocenění maloobchodníci

Absolutním vítězem v ocenění MasterCard Obchodník roku 2014 se stala společnosti IKEA. Ta obhájila loňské prvenství.
Sobota
07.02.2015
V únoru proběhlo vyhlášení 12. ročníku ocenění MasterCard Obchodník roku. Výsledky byly prezentovány na konferenci Retail Summit.
 

Každý podnikatel se snaží, aby jeho firma byla u zákazníků ta nejoblíbenější. Protože kdo získá zákazníky, má o úspěch postaráno. A kdo byl v loňském roce oceněn jako nejoblíbenější? O tom rozhodlo hlasování veřejnosti už ve 12. ročníku ocenění MasterCard Obchodník roku. Absolutním vítězem se stala společnost IKEA, která obhájila prvenství z roku 2013. Ta se rozvíjí v některých zemích i franšízově, u nás však ne.

Lidé v hodnocení oceňovali především skladbu sortimentu společnosti, firma IKEA také vykazuje i vysokou míru loajality a důvěry zákazníků. Na druhém místě se umístila společnost dm drogerie markt, která vyhrála v samostatné kategorii Obchodní s drogerií a parfumerií. Třetí místo obsadila také firma prodávající drogistické zboží, společnost Teta drogerie. Ta se pyšní sítí nejvíce franšízových poboček na českém trhu. V samostatné kategorii jí patří druhé místo.

Firma, která využívá spolupráci na bázi franšízy, uspěla dále v kategorii Obchodník s elektronikou. Tam loňského vítěze Electro World vystřídal eshop CZC.cz. Ten své pobočky rozvíjí pomocí partnerů. „Naše pobočky CZC.cz nejsou jen výdejním místem, ale zákazníci se mohou obrátit na naše prodejce také s žádostí o jakoukoliv radu či pomoc s vyřízením reklamace,“ dodal dříve pro Franchising.cz marketingový ředitel Kamil Demuth. Společnost Electro World skončila na třetím místě.

V rámci soutěže byla udělena i zvláštní ocenění - v kategorii MasterCard Obchodník roku 2014 – GE Money Bank Cena veřejnosti zvítězil Lidl. Na druhém místě se umístila drogerie Teta, na třetím místě je IKEA. Pochlubit se může i franšízový prodejce přírodní kosmetiky Yves Rocher. Ten získal cenu Obchodník roku – GE Money Bank Věrnostní program. Hlasující jej ocenili jako nejpřínosnější.

Ceny si odnesly ve svých kategoriích také firmy Deichmann, Sportisimo, Mall.cz, Neoluxor, OBI a Tesco.