Úspěšné české franchisy

V České republice je stále více tuzemských franchisových konceptů. Přečtěte si v jediném tištěném magazínu o franchisingu v České republice jejich příběhy. Dozvíte se, jaké byly jejich začátky, co plánují do budoucna a jak se jim daří v zahraničí. V červnovém čísle dále najdete rozhovor s Ondřejem Bartošem, soukromým investorem a spoluzakladatelem společnosti Credo Ventures, návod na otevření lékárny nebo více než 100 tipů na rozjetí vlastního podnikání.
 

Ve druhém čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING (02/2012) najdete:

O čem se mluví

Úspěšné české franchisy
Stále více českých konceptů využívá pro svůj rozvoj model franchisingu. Poznejte značky, které mají i díky franchise úspěch nejen u nás, ale také v zahraničí. Možná budete překvapeni až zjistíte, které mezinárodně známé značky mají původ v České republice.

Fakta a trendy

Report: Franchising v ČR na vzestupu
Rok 2011 se pro český franchisový trh nesl ve znamení dalšího rozvoje. V tuzemsku loni přibylo nejvíce franchisových společností i poboček za více než dvacetiletou historii franchisingu u nás.

Je libo byznys k snídani?
Franchisová síť Business for Breakfast, která má kořeny ve Velké Británii, si klade za cíl změnit atmosféru podnikání v ČR.

Anglicky od malička
Tvůrkyně revoluční metody výuky angličtiny Helen Doron navštívila Prahu a představila zde nové výukové programy.

První setkání franchisantů Husse
Češi jsou velkými milovníky zvířat. Na jejich jídle nešetří ani v době špatné ekonomické situace..

OCP hledá úspěšné ženy - podnikatelky
České podnikatelky se letos již popáté utkají o zisk Ocenění českých podnikatelek.

Žabka doskočí i do dalších měst
Síť prodejen Žabka čeká i pod novým majitelem další růst. Těšit se na tyto prodejny mouhou i na Moravě.

hanybanyR_logo big

Z Londýna do Prahy
Nová franchisa na našem trhu obléká české manažery a manažerky.

Vydělávat na úsměvu
Nákupní centrum, muzeum, zoo nebo kino jsou místa, ve kterých se osvědčily automaty na výrobu fotografií. FotoLook chce v Česku umístit 30 takových fotokabinek.

Den D s franchisou
V květnu odstartovala Česká televize již čtvrtou řadu pořadu Den D. Jedním ze zájemců o peníze investorů byl i franchisový koncept Svět zdraví.

Rakouský franchising na Slovensku
Na akci Austria Showcase se v září v Bratislavě představí rakouské franchisové koncepty.

Ocenění těch nejlepších
Na pražském Žofíně se na konci dubna již po devatenácté udělovala ocenění pro nejúspěšnější manažery a manažerky.

Na jogurty do franchisy
Fastfoodová síť s jogurty My Culture vstoupila na český trh.

Franchising má zelenou
Od Nového roku buduje Realitní společnost České spořitelny svou síť již jen formou franchisingu.

Vlastní byznys

expreska, trenerka

Ondřej Bartoš: Den D je třeba využít
Největší chybou, k níž inklinují začínající podnikatelé, je neznalost prostředí, ve kterém chtějí působit. Dopouští se jí velmi často a opakovaně, říká Ondřej Bartoš, soukromý investor a partner české investiční společnosti Credo Ventures.

Supertéma

Sázka na zdraví a dobrou kondici
Životní styl Čechů se v různých způsobech chování čím dál častěji přibližuje standardům lidí ze západní Evropy. Jsme ochotni stále více do péče o své zdraví a kondici investovat. Jak se zdá, a potvrzují to i mnohé průzkumy a analýzy, péče o zdraví, tělo a krásu se stává velmi atraktivní oblastí pro byznys.

Správná strava = základ
Léto se blíží a my už opět začínáme pozorovat naše těla v zrcadlech s představou, jak budeme vypadat v plavkách. Začneme horečně navštěvovat fitness centra nebo přestaneme jíst naše oblíbené sladkosti. Na českém trhu funguje řada franchisových systémů, které nám mohou s tímto problémem pomoci.

Ve zdravém těle, zdravý byznys
Tohoto hesla se chytili i majitelé franchisových konceptů zaměřujících se na cvičení a pohyb a rozvíjí v České republice byznys. Mnoho z nich již úspěšně působí, někteří na svůj rozjezd teprve čekají.

Obchod s krásou
Ženy i muži v současné době stále více věnují pozornost péči o svůj vzhled. Chceme být mladí, krásní, svěží. Není tedy divu, že i v této oblasti funguje řada franchisových konceptů nabízejících kosmetické služby.

Moje firma

Školka, to není jen hra
V ČR fungovalo ve školním roce 2010/2011 celkem 4880 mateřských škol. Každoročně u nás vzniká více těch soukromých - v současnosti jich je zhruba 280. I přesto však často naráží rodiče na problém, že nemají kam své dítě umístit. stojí tak možná za to, zamyslet se nad možností otevřít si vlastní předškolní zařízení.

lide_meeting

Recept na byznys
Majitel lékárny byl odedávna vnímán jako člen honorace města, ve kterém působil. Nejinak je tomu i dnes, přičemž lékárnu může vlastnit i nelékárník. Proč se tedy neinspirovat a neotevřít si vlastní lékárnu.

Inspirace z Austrálie
Po návratu z několikaletého pobytu u protinožců se Marek Farník s manželkou rozhodl pro riskantní krok - vybudování sítě juice barů. Mnozí ho odrazovali a prorokovali mu brzký konec. Jeho koncept UGO si však zákazníky našel.

Business Style

Práce skončila, čas na relaxaci
V dnešní hektické době lidé stále více pracují. Motivuje je k tomu vidina těch nejlepších výsledků. Mnohdy však zapomínají na to, že k jejich dosažení je důležitý i odpočinek.

Známá značka

Značka, která nás naučila běhat
V roce 1970 vložil Bill Bowerman do vaflovače kousek gumy - a tak stvořil slavnou vaflovou podrážku do sportovních bot. Název společnosti Nike vznikl později.

Franchisa od A do Z

Dobře spočítaný byznys
Lidé přemýšlející o založení vlastní firmy si musí nejdříve udělat představu o tom, jak se jim bude v jejich činnosti dařit. Musí tedy nejdříve odhadnout náklady a příjmy související s jejich podnikem. Jakkoli se to mohlo zdát snadné, není tomu tak. V souvislosti s tím, v jakém oboru se rozhodnou podnikat, musí brát v potaz různé faktory.

Dobré rady

Vše podstatné o švarcsystému
Zájem nejen odborné veřejnosti o téma švarcsystému vyvolala skutečnost, že od 1. ledna 2012 začalo platit novelizované znění zákoníku práce a zákona o zaměstnanosti. Tímto způsobem byl švarcsystém zařazen pod pojem "nelegální práce". Státní orgány tak mohou jeho provozování postihovat velmi tvrdými sankcemi .

Příběh manažera

kruntorad_gepard

Móda, luxus, byznys
Díky italštině a lásce k módě začala Renata Smolíková před 14 lety pracovat pro společnost MaxPraga, která zastupuje značky módního domu Max Mara Fashion Group. Momentálně se tak na českém a slovenském trhu stará o pět módních značek.

Můj franchising

Domov na kolečkách
Před zhruba třemi lety se stal Robert Mikulka franchisantem konceptu Marvel, prodejce mobilních domů. Ačkoli ho takzvané mobilheimy na první pohled nepřesvědčily o budoucím úspěchu, po čase zjistil, že se vydal správným směrem.

Využijte akční nabídky předplatného - Získejte osm čísel za cenu šesti.

Magazín Vlastní firma FRANCHISING lze od 1. dubna objednat online ve vydavatelství na portálu Franchisinginfo.cz. K dostání jsou jak jednotlivé výtisky, tak i předplatné. Časopis bude také k dostání v síti maloobchodních prodejen Relay, Inmedio, M-Trafik a Peal. Vydavatelem magazínu je společnost PROFIT system®, která vydává časopisy o franchisingu i v Polsku a na Ukrajině.