FRANCHISING FORUM - možná i veletrh

Úterý
29.09.2009
říká v rozhovoru pro portál FranchisingINFO.cz výkonná ředitelka České asociace franchisingu Hana Jurášková.
 

Jaká je hlavní změna letošního ročníku Franchising Forum?
Hlavní novinkou je rozšíření o výstavu resp. nabídku franchisových příležitostí. Stále více konceptů ze zahraničí se snaží expandovat na český, ale i na slovenský trh a me,aké žádnou jinou příležitost, kde by se mohly uceleně představit. Proto jsme takovu výstavu připravili. Máme ambici v příštích letech, pokud bude zájem, výstavu přeměnit ve franchisový veletrh.

Proč jste se rozhodli letos rozšířit představení systémů právě o jejich stánky?
Systémy se nestačí dostatečně prezentovat pouze v 10 minutách, které mají k dispozici v rámci řízených prezentací. Proto jim umožňujeme oba dny FRANCHISING FORUM mluvit s potenciálními franchisanty přímo na stánku, kde jsou k dispozici propagační materiály, příručky a samozřejmě dobře informovaný zástupce systému.

Hlavním partnerem letošního ročníku jsou australské systémy. V jakých oborech se chtějí u nás prosadit?
Jsou to především služby a gastronomie. Z gastronomie je to Gloria Jean‘s Coffees, největší australský obchodník se speciální kávou, fast-foodový řetězec Sunshine Kebabs či koncept sushi barů ASAGAO. Z oblasti služeb jsou to značky: PACK & SEND, NoWet Waterless CarClean, ArkNet™ a Telcoinabox. Oblast obchodu zastupuje koncept Chocolate Graphics.

Představí se i jiné značky?
Představí se zde také například leader francouzského realitního trhu firma LAFORET, německé značky: BackWerk, Clean Skin, či koncept kaváren z Malty CAFÉ JUBILEE. Ze značek působících v Česku půjde například o RE/MAX, NATURHOUSE, CENTURY 21, Yves Rocher, Stavoodbyt stavebniny či Town and Country House. Celkem to je více než 30 značek.