Počet Partners marketů narůstá

Vklad do podnikání / Investice do otevření Partners marketu se pohybuje v rozmezí 1 až 1,5 milionu korun. Konečná výše závisí na náročnosti úprav prostoru budoucí pobočky. Na rozjezd je třeba, aby měl franšízant k dispozici minimálně 600 tisíc Kč na pokrytí nájmu a platů zaměstnanců na první měsíce provozu.
pondělí
30.03.2020
Obrat finanční skupiny Partners dosáhl loni 1,65 miliardy Kč. Podíl kanceláří Partners market činil 28 %. Na trhu je místo i pro nové franšízanty.
 

Z hlediska expanze byl uplynulý rok pro koncept Partners marketů úspěšný. Jejich počet vzrostl na 86, v červnu loňského roku jsme jich mohli napočítat 80. Vedení sítě se při otevírání nových kanceláří daří vyrovnávat poměr mezi těmi na Moravě a těmi v Česku. Pravdou totiž je, že historicky měla síť více poboček právě na Moravě. „V posledních dvou letech jsme však otevírali více poboček v Čechách, postupně tak dochází z vyrovnávání,“ prozrazuje Martin Hrůša, ředitel projektu franšízových poboček Partners market.

Stejně jako pobočková síť, rostl i obrat poboček. Celkem to bylo o 21 %. Partners markety se tak poměrně významnou měrou podílí na celkovém obratu finanční skupiny Partners. A do budoucna by se měl tento význam zvyšovat ruku v ruce s tím, jak poroste množství kanceláří na trhu. Plánem pro letošní rok je zaokrouhlit jejich počet na magických 100.

Licence a produkty

V době rekordně nízké nezaměstnanosti, která ještě nedávno v České republice panovala, by se dalo očekávat, že zájem o franšízy ze strany začínajících podnikatelů může klesat. Nic takového však v Partners nepozorují. Je tomu, jak Martin Hrůša říká, právě naopak. „Zájem o franšízové licence zejména začátkem roku roste. Máme nové uchazeče z řad poradců Partners, ale i těch, co doposud pracovali mimo náš obor,“ vysvětluje. Vzhledem k situaci, která dnes u nás panuje, lze do budoucna očekávat, že zájem o rozjetí vlastního podnikání pod zavedenou značkou bude spíše narůstat.

Držitel licence Partners maket má k dispozici celé portfolio finančních produktů a poradenských nástrojů a celou paletu bankovních produktů a bankovní koutek s přímým přístupem do bankovního systému. To zahrnuje produkty z oblastí spoření, úvěrů, investic, bankovních služeb, životního pojištění, majetkového pojištění, zdravotního pojištění a asistenčních služeb. V polovině loňského roku k tomu přibyly i služby v oblasti životního pojištění zajištěné nově vzniklou pojišťovnou Simplea, která je součástí finanční skupiny Partners. V přípravě je také otevření penzijní společnosti. Pro franšízové pobočky to bude dle Martina Hrůši znamenat další alternativu, kterou mohou nabídnout svým klientům. 


Finance v současné situaci / „Nadále pomáháme s investicemi, pojištěním i úvěry. Sledujeme novinky, známe změny, které se dějí. Většinu záležitostí probereme on-line a na vyřízení nezbytných záležitostí se lze krátce setkat. Krátká schůzka může proběhnout v kanceláři, doma nebo venku," upřesňuje Martin Hrůša, ředitel franšízové sítě Partners market.

Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012