Nový zákon pročistí trh a ukáže příležitosti

Vzdělání jako základ / Každého nového franšízanta čeká na začátku spolupráce rozsáhlé vstupní školení. Může se tak ihned ponořit do realitní sféry a načerpat důležité informace. Při rozjíždění byznysu má nováček k ruce zkušeného mentora, a navíc absolvuje důležitou stáž u vybraného franšízanta.
Realitní trh čeká náročný půlrok. Začnou platit nová pravidla, vyplývající ze zákona o realitním zprostředkování. Franšízanti RE/MAX budou ve výhodě.
 

Očekává se, že část makléřů ukončí činnost, pravděpodobně zavřou i některé realitní kanceláře. Obecně jsou ale nové podmínky dobrou zprávou pro veřejnost a ideální příležitostí pro profesionální makléře a kanceláře. S platností nových pravidel totiž skončí makléři, kteří z různých důvodů nebudou schopni složit realitní zkoušku. Většinou půjde o ty, kteří tuto profesi vykonávali jen jako vedlejší činnost. Stejně tak se zavřou ty kanceláře, které nejsou schopné se novým podmínkám podřídit. Na trhu tak zůstanou ti, kteří to s podnikáním v realitách myslí skutečně vážně. Díky tomu by se časem mohl realitní makléř stát podobně váženou profesí, jako je tomu v zahraničí. A to je jedině dobře.

Obrovský trh stále láká

Na realitním trhu se ročně prodají nemovitosti za desítky miliard korun. Tak velký trh skýtá pro schopné realitní kanceláře spoustu příležitostí. A platí to obzvlášť, pokud za sebou máte známou a silnou společnost. Své o tom ví majitelé realitních kanceláří RE/MAX. I když se rekrutují z různorodých odvětví, díky franšízové smlouvě podnikají pod silnou značkou, která je podrží a v oboru, který funguje v jakékoli době. Lidé budou nový domov hledat neustále a bez ohledu na aktuální vývoj ekonomiky. Směřování ekonomického vývoje ovlivňuje přirozeně jakékoli podnikání, jenže potřeba bydlení tu bude vždy. To ostatně potvrzuje také čerstvá zkušenost z letošního jara, kdy se vlivem COVID-19 na chvíli zastavila celá republika. I když se zájem o nemovitosti na několik týdnů utlumil, poptávka se pouze odsunula a následující měsíce byly rekordní. Obdobných odvětví podnikání moc není.

Revoluce v realitním zákonu

Jak s tím vším ale zamíchá zmiňovaný realitní zákon? V platnost vešel v březnu letošního roku. Kvůli událostem z jara však došlo k odkladu některých nařízení. Nyní jsou postupně uplatňovány, což sebou nese řadu změn. Zákon například jasně vymezuje, kdo se může stát realitním makléřem. Ten musí mít potřebné vzdělání a praxi, zároveň na sebe bere větší zodpovědnost. Jisté změny se týkají i samotných kanceláří a pravidel jejich fungování. Tyto změny jsou velmi vítané pro celý trh, i když budou někteří majitelé kanceláří namítat, že se jim kvůli tomu komplikuje jejich práce a nábor nových makléřů.

U velké realitní sítě je situace o poznání jednodušší. Například RE/MAX získal již v minulosti oprávnění školit makléře, kteří nesplní podmínky povinné praxe a vzdělání. Franšízanti tak mohou využít rychlého a kvalitního vzdělání pro své makléře a na všechny novinky se tak s předstihem připravit. Podnikání s nemovitostmi by díky novele nemělo být vnímáno jako něco kontroverzního, jak tomu občas mohlo být v minulosti. Zákon toto odvětví pomohl zkultivovat a dodal profesi potřebnou důstojnost. Společnost RE/MAX za své makléře ručí od začátku svého působení a vysokou odbornost dokazuje i řada spokojených zákazníků. Současně změny v zákonu ve výsledku povedou k růstu realitního trhu a služeb realitních profesionálů bude využívat ještě větší množství lidí.

Propracovaný vzdělávací program

Vzdělání je však důležité i pro majitele kanceláří, kteří sami s nemovitostmi neobchodují. Podnikání v realitách láká podnikatele z různých oblastí. Mezi úspěšné majitele kanceláří RE/MAX dnes patří bývalí manažeři, bankéři, obchodníci, ale také restauratéři. Dnes jsou z nich profesionálové, kteří dokonale rozumí svému oboru. Je tomu tak i díky propracovanému internímu vzdělávacímu systému.

Na začátku kariéry čeká každého nového franšízanta rozsáhlé vstupní školení. Může se tak ihned ponořit do realitní sféry a načerpat důležité informace. Při rozjíždění byznysu má nováček k ruce zkušeného mentora, a navíc absolvuje důležitou stáž u vybraného franšízanta. Proces vzdělávání však ve společnosti RE/MAX nikdy nekončí, franšízanti se účastní řady dalších školení. Některá jsou povinná napříč sítí, jiná dobrovolná. Záleží tak jen na tom kterém majiteli, zda se chce obohatit o povědomí o dalších oblastech.

Být majitelem realitní kanceláře je velká zodpovědnost. Odměnou je však možnost účastnit se podnikání v neustále se rozvíjejícím oboru, který navíc díky realitnímu zákonu aktuálně prochází důležitými změnami. Pokud si pro své budoucí směřování vyberete reality a franšízový koncept RE/MAX, získáte velkou příležitost stát se úspěšným podnikatelem.


Franšízanti z různých oborů / Mezi úspěšné majitele kanceláří RE/MAX dnes patří bývalí manažeři, bankéři, obchodníci, ale také restauratéři. Není tak podmínkou, že zájemce o franšízu musí mít zkušenosti s působením v realitním byznysu.
Více informací
Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo RE/MAX.
Více informací
Kontaktní formulář
Kontaktní formulář
If you see this, leave this form field blank