Z kolébky fotbalu / Franšíza Socatots pochází z Velké Británie a její výukové programy zaštiťuje mezinárodní konfederace International Confederation of Futebol de Salao v Oxfordu. V Anglii má své zázemí i franšíza Brazilské fotbalové školy.
Středa
30.09.2020
Franšízy Socatots a Brazilské fotbalové školy vychovávají nejen mladé fotbalisty, ale dávají šanci i podnikatelům.
 

Majitelem master-franšízové licence pro Českou republiku a Slovensko obou těchto franšízových konceptů je Michal Ogorek. Ten nejprve odstartoval na našem trhu rozšiřování konceptu Socatots, který je zaměřen na trénink nejmenších dětí inspirovaný fotbalem, následně se pak stal exkluzivním zástupcem Brazilské fotbalové školy. Díky tomu mohou děti, které projdou tréninkem Socatots volně navázat a své fotbalové dovednosti dále zdokonalovat.

Ambicí obou značek je své působení na našem trhu rozšířit, a to prostřednictvím franšízových partnerů. Franšíza Socatots se hodí především do měst s minimálně 50 tisíci obyvatel, pobočku lze ale otevřít i ve dvoutisícové obci. Při optimalizaci nákladů je podle českého master-franšízanta i v případě těch nejmenších franšíz možná návratnost investic již po 3 měsících provozu. Franšízanti si sami musí najít vhodné prostory v tělocvičnách škol, kulturních domech či soukromých posilovnách. Za licenční poplatek ve výši 30 tisíc korun dostávají od centrály do startu veškeré potřebné vybavení od míčů po speciální pomůcky, školení, ale i know-how jak získávat zákazníky či marketingovou podporu. V rámci spolupráce s centrálou odvádí franšízanti pravidelné poplatky, jejichž výše se vypočítává z ceny hodiny, kterou hradí klient.

V případě franšízy Brazilské fotbalové školy se musí zájemce o licenci připravit na investici do jejího nákupu začínající také na 30 tisících Kč. Konečná výše se odvíjí od počtu obyvatel v oblasti, ve které se franšízant rozhodl podnikat. V rámci spolupráce získá od franšízora komplexní podporu spočívající mj. v know-how, výukové metodice, marketingu, zajištění územní exkluzivity a zaškolení trenérů konající se v Anglii. Faktem totiž je, že pro získání licence nemusíte být fotbalový odborník. Samozřejmě v případě, se se obklopíte trenéry a sportovními profesionály. Podle vedení sítě je však výhodnější, pokud zájemci o franšízu jsou schopni hrát fotbal a mají k němu vztah, ať již jsou z řad trenérů, podnikatelů nebo nadšených sportovních fanoušků. Pak jsou totiž schopni řešit mnohé záležitosti osobně, orientovat se v daném konceptu a bez problémů vést a provozovat franšízu Brazilských fotbalových škol ve všech směrech.


Poplatek za licenci / Investice do franšízy Brazilských fotbalových škol i Socatots se v ČR pohybuje od 30 tisíc Kč. Zaplacením licence získají franšízanti podporu zkušeného franšízora, včetně know-how nezbytného pro efektivní vedení poboček.