Podnikání s motýly
Rozvoj na domácím trhu i expanze do zahraničí, takový měl být pro franšízový koncept Papilonia rok 2020. Skutečnost však byla zcela jiná. Stejně jako další podnikatelé se i vedení motýlích domů této značky muselo vypořádat s řadou komplikací, včetně nutnosti zcela uzavřít své dveře návštěvníkům. Podle Michala Kučery, jednatele společnosti Motýlí dům, která za konceptem stojí, bude mít koronavirová krize za následek zhruba roční zdržení rozvoje sítě.
„Investoři nás sice kontaktují, avšak doba je pro nastartování mezinárodní franšízové spolupráce velice obtížná. Například, jakmile investor z Barcelony začal hledat vhodný prostor pro realizaci Papilonie, byla v Katalánsku vyhlášena karanténa. Když chtěl na osobní prohlídku stávajících provozů přijet zájemce ze Slovenska, uzavřely se hranice,“ vysvětluje Michal Kučera s tím, že nebýt tohoto celosvětového problému, s největší pravděpodobností by již Papilonii mohli navštívit lidé v Německu či v Abú Dhabí.
Nové pobočky v létě
Pozitivní zprávou je, že rozvoj na tuzemském trhu se nezastavil. K plánovanému otevření dvou nových poboček v Brně a na Lipně i přes zdržení způsobené jarní uzávěrou došlo. Motýlí dům v Brně přivítal první návštěvníky v Brně na začátku července, krásu motýlích křídel na Lipně pak mohou lidé obdivovat od poloviny srpna. „Všechny čtyři motýlí domy Papilonia, tedy včetně Karlových Varů a Prahy, hlásily během léta vskutku úžasná čísla návštěvnosti. Franšízanti byli doslova nadšení. Bohužel, druhá vlna vládních opatření opět naše provozy uzavřela, a dochází tudíž nutně ke komerčním ztrátám. Nicméně koncept Papilonia jasně a zřetelně prokázal svůj potenciál a atraktivitu i v době nejistoty, omezujících restrikcí a při absenci zahraničních turistů,“ doplňuje Kučera.
V současné době je podle něj brzy hodnotit, jak velké ztráty pandemie COVID-19 konceptu Papilonia celkově způsobí. V tom lepším případě půjde jen o zdržení rozvoje jednotlivých projektů tím, že se realizace v zahraničí posune o rok. Daleko horší by bylo, kdyby vedení přišlo o část současných či budoucích zájemců o spolupráci.
Co Papilonii čeká do budoucna bude záviset zejména na tom, jak se bude nadále vyvíjet situace kolem koronaviru. Pokud se během prvních šesti měsíců roku stabilizuje, je možné plány pro rok 2021 rozdělit do dvou oblastí. Tím prvním je dokončení realizace zahraničních franšízových poboček s některým ze zájemců, se kterými již dříve bylo vedení v kontaktu a čeká se jen na vhodnější dobu. Druhým cílem je pak oslovit s nabídkou nové zájemce o investici do franšízové licence na otevření vlastního motýlího domu, zejména pak ty, kteří budou po koronakrizi hledat nový originální projekt pro svůj byznys.

PŘEČTI ČLÁNKY

Společnost Adiv Lease hledá partnery podnikatele, díky nimž rozšíří síť Rent-pointů. Co vše potřebují k rozjezdu svého podnikání?
Prázdniny a doba dovolených jsou za námi. Láká vás podnikání v cestovním ruchu? S franšízou Colona Glamping můžete rozjet byznys i do půl roku.
Vedení sítě ExtraSlužby mírně upravilo nastavení celého franšízového konceptu. Za poslední rok počet jejích franšízantů a partnerů výrazně narostl.
Technologicko-logistická společnost DoDo Group získává od investorů 1,5 miliardy Kč. Pomoci mají s rozvojem za hranicemi. A to i prostřednictvím franšízingu.
„Uchazeči o naši franšízu nemusí mít zkušenosti z oboru logistiky. Naším franšízantem je i bývalý bankéř," prozrazuje Stanislav Nečas, Head of Franchise konceptu DoDo.
Nejčtenější

Pokud se Vám při vyslovení slova franšízing vůbec něco vybavuje, je to skvělé!
Franchisové systémy je možno rozdělit podle různých kriterií, mimo jiné druhu know-how, druhu hospodářské činnosti či způsobu organizace systému.
Česká pošta pokračuje v reorganizaci a rozšiřuje počet pošt Partner. Jejich provozovatelům navyšuje platby.
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Zakázek hodně a lidí málo. Také proto se řada značek ze stavebnictví rozhodla expandovat do regionů prostřednictvím franšízové spolupráce. Koho hledají?
Populární na fóru
Jak nejlépe propagovat firmu?
Dobrý den, tak mne ještě napadá, že moc fajn způsob propagace firmy je vytvoření blogu, web stránek. Určitě je dobré je mít, aby lidé věděli o vaší službě....
Únik z reality jako byznys
Chcete-li získat ziskové a oblíbené úniková místnost, není nutné zakoupit povolení. Díky tomu mohou pomoci také zkušení profesionální návrháři. Například...
Pošta s franšízou
Dobrý den,Česká pošta už provozuje 200 franšízových pošt jako Pošta Partner. Očekává, že do franšíz převede téměř všechny provozovny. V tuto chvíli...
Pošta s franšízou
Téma České pošty mě taky zaujalo. Jaké jsou podmínky pro získání franchisy České pošty. Tenhle byznys by mohl mít dobrou budoucnost.Děkuji
Pošta s franšízou
Hodně jsem četl, že Pošta bude mít franšízové pobočky. Má už nějaké?
Přeměna České pošty
No jsem zvědavá, co se stane, když franšízanta nenajdou. Je zruší a nebude nic. Lidi pak budou jezdit dávat balíky a dopisy kilometry daleko.
Jak nejlépe propagovat firmu?
Souhlasím, jde o cílovku i o typ produktu ... ideálním nástrojem, a zvlášť pro začínající firmu s omezenými prostředky, je inbound marketing - nabídnout svým...
Jak nejlépe propagovat firmu?
Řekl bych že je nejdůležitější je znát cílovou skupinu svých zákazníků. Jinak se budou nabízet vaše produkty či služby mladým uživatelům sedících dnes a...