Připraveno na expanzi

Školení jako klíč k úspěchu / Franšízanta čeká na začátku důkladné individuální školení, během něhož se naučí nejen točit zmrzlinu a obsluhovat zákazníky. Osvojí si procesy, které mu pomohou úspěšně provozovat svůj podnik – od přípravy stánku, přes zásobování, administrativu provozu až po řízení lidí.
pondělí
24.01.2022
Pozice franšízové sítě Tak trochu jiná točená posiluje. Podařilo se jí dosáhnout milníku 10 poboček na trhu.
 

O růst zastoupení této značky na českém trhu se v posledních měsících postaral jak franšízor, tak i stávající franšízanti, kteří se rozhodli k rozšíření počtu vlastních provozoven. Díky tomu se nových poboček dočkali zákazníci na Táborsku, Opavsku i v prajzské oblasti mezi Opavou a Ostravou. Dobrou zprávou pro franšízanty i potenciální zájemce o podnikání pod touto značkou je, že prodej zmrzliny koncovým zákazníkům stále roste.

Zájem o pořízení franšízové licence zaznamenává franíšzor i od nových investorů. Faktem ale je, že mezi nimi stále panuje nejistota ohledně stability podnikatelského prostředí a nejistý výhled do budoucna. „Proto opět odkládají svá rozhodnutí. Někteří vkládali naděje do nové vlády, ale ta do nového dění více jistoty nedodala, a tak jsme posilnili stávající síť,“ vysvětluje majitel franšízy Tak trochu jiná točená Ondřej Fréhar s tím, že dokud bude trvat nejistota v tržním prostředí a mezi potenciálními investory, bude se více soustředit na posilování stávající sítě. „Očekávám však, že jakmile se emoce ohledně opatření a očekávaného vývoje uklidní, opět se vrhneme plnými silami do expanze a naše pobočky se významněji rozšíří po Česku i Slovensku,“ dodává.

Od vesnice k vesnici za byznysem

Na základě zkušeností ze strany některých franšízantů přistoupil franšízor v roce 2020 k vytvoření strategie navštěvování menších obcí a jejich pravidelné střídání. Podle Ondřeje Fréhara se tento krok osvědčil. Tržby předčily očekávání centrály, která tak tuto strategii doporučuje i novým a budoucím franšízantům. Úspěšnost je totiž díky tomu ještě vyšší než u stabilního místa. Zároveň se tento způsob prodeje stal inspirací pro další podnikatele. Jak Fréhar prozrazuje, zaznamenal mobilní provozovny s prodejem vína provozované samotnými vinaři, malými pekaři či jinými prodejci zmrzlin.

Aby zájemce o rozjetí podnikání pod značkou Tak trochu jiná točená stihl se svou novou pobočkou hlavní „zmrzlinovou sezónu“, je dobré, pokud se s poskytovatelem licence domluví do konce roku, tedy toho, který sezóně přechází. Franšízor však proces pro získání licence pro nadcházející sezónu upravilo tak, aby nový franšízant stihl její hlavní část. Potřeba však je, aby se na spolupráci s franšízorem dohodl do konce letošního února.


Podnikání i pro zaměstnané / Provozovat stánek „Tak trochu jiná točená“ lze i při stálém zaměstnání. Kdokoliv může tedy podle majitele konceptu Ondřeje Fréhara rozjet podnikání bez ztráty jistoty.