Naprogramovaná franšíza
Nabídkou svých kurzů reaguje původem polský franšízový vzdělávací koncept na rostoucí oblibu výukových programů mezi dětmi a mládeží. Tento proces trval podle zakladatelů sítě několik let, ale již nyní přináší obrovské zisky. Z toho mohou profitovat i franšízanti, kteří se stanou její součástí. Co by je mohlo ke spolupráci motivovat?
Uvolněná organizační kultura
Franšíza Coding Giants svým franšízantům poskytuje velkou svobodu při budování a řízení vlastního byznysu. Partneři Coding Giants mají skutečný vliv na každou část jejich podnikání – od řízení rozpočtu, přes marketing, najímání zaměstnanců až po získávání studentů.
To však neznamená, že jsou na své podnikání sami. Franšízor totiž na jednu stranu tuto uvolněnou organizační kulturu podporuje, na straně druhé ale koordinuje jednotlivé operace poskytováním propagačních a vzdělávacích materiálů, osvědčených marketingových tipů a setkání zaměřených na sdílení zkušeností. Díky tomu mají franšízanti šanci dělat si svůj byznys po svém, ale také stálou pomoc a poradenství ze strany centrály. Takový mechanismus funguje, což nejlépe dokazují čísla. O franšízu se u Coding Giants hlásí stále noví zájemci nejen z domácího trhu, ale i ze zahraničí - jen nedávno byly otevřeny pobočky v Bosně a Hercegovině, Singapuru, Mexiku, Chile, Austrálii nebo na Slovensku.
Mentalita začínajícího podnikatele
To, co odlišuje franšízovou spolupráci s Coding Giants od ostatních, je především mentalita startupu. Společnost dbá nejen na co největší svobodu v podnikání, ale také na flexibilní a otevřenou spolupráci založenou na rodinné atmosféře. Díky tomu potenciální franšízant ví, že se stává členem jedné velké podnikatelské rodiny, kde se počítá se vzájemnou podporou a prací pro společný úspěch. Celý koncept se vyhýbá firemním schématům a spoléhá na vlastní osvědčená řešení, která jim umožňují hbitě se přizpůsobovat měnící se realitě.
„Nejvíce mi vyhovuje určitá neformální kultura, která si stále zachovává mentalitu startupu, mentalitu, která je velmi flexibilní a otevřená nápadům přicházejícím ze všech stran - nemá definovaný organizační rámec. Když jsem odešel z korporace, chtěl jsem vstoupit do otevřené spolupráce, kterou bych mohl utvářet. A to se mi podařilo,“ říká Michał Tarnowski, jeden z polských franšízantů společnosti Coding Giants.
Inovativní přístup
Coding Giants již léta používají inovativní přístup jak ve způsobu výuky svých studentů, tak ve spolupráci s franšízanty. Klíčové je podle zakladatelů franšízy neustále stanovovat nové cíle a přesně analyzovat ty stávající, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků, a tedy i zisků. Je to však franšízant, kdo je za svůj podnik zodpovědný a kdo jej vytváří podle svých představ a potřeb.
To je samozřejmě jen jedna z mnoha výhod, protože podnikání založené na výuce programování je výjimečné a v poslední době velmi atraktivní. Tím spíše, že přínosy inovací jsou průběžně viditelné a promítají se i do výsledků studentů. Podnikatelské aktivity jsou proto vedeny především posláním, kterým je seznamovat mladé lidi s bohatým světem nových technologií.

PŘEČTI ČLÁNKY

Školy Maple Bear vznikají díky franšíze po celém světě a využívají dobré pověsti kanadského vzdělávacího modelu. V Česku míří do největších měst.
Williama, prince z Walesu, zaujal koncept Young Engineers. Líbí se mu jeho přístup, který v dětech vzbuzuje nadšení pro techniku. Zaujme i franšízanty v Česku?
Vzdělávací franšíza vstupem do těchto dvou zemí posiluje svou pozici na evropském trhu. Nový partner může napomoci řešení nedostatku IT specialistů.
„Vzdělávací workshopy jsou naším nejžádanějším produktem. Proto se na ně zaměřujeme v novém obchodním modelu pro franšízanty,“ říká Kamila Holody z Edukida.
Do turecké Antalye se sjeli master-franšízanti Helen Doron English z celého světa. Chybět tak nemohl ani ten z Česka.
Nejčtenější

Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
Na náš trh právě vstupují značkové prodejny profesionálního i hobby nářadí s promyšleným systémem služeb. Podaří se ukrajinské franšíze stejný úspěch jako doma?
Franšízy modernizují své financování. Česká kavárenská síť CrossCafe Original nabízí nováčkům spolufinancování investic.
Popularita kebabu je v posledních letech ve střední Evropě velká. Grilovaná kuřata zde zase mají tradici. Právě na to sází franšízor Mr. Kebab s novou značkou Pipi Grill.
Jak vypadá současný trh s nemovitostmi a co chtějí současní klienti v tomto oboru? Právě to nám přiblížil generální ředitel franšízové sítě realitních kanceláří Re/Max Jan Hrubý.
Populární na fóru
Angličtina hlasitě
Aby ne, dneska angličtinu potřebuje pomalu i prodavačka. Tak aby o ní nebyl zájem. Mě je 45 a taky jsem musel začít chodit na kurzy kvůli zaměstnání. Ale není to...
Matika snadno a rychle
Vidíte, Bedřichu, máte příležitost něco vytvořit :)
Matika snadno a rychle
Jo, není něco i pro dospělé? Někteří jedinci by lekce matiky potřebovali...
Matika snadno a rychle
Zajímavá franchisa. Je dobře, že se někdo konečně zajímá i o vzdělání matematické